Через тяжку хворобу померла ромська правозахисниця Валентина Золотаренко

Дата: 08 Грудня 2025
A+ A- Підписатися

Внаслідок тяжкої хвороби померла ромська правозахисниця та громадська активістка Валентина Золотаренко.

Про це повідомила ромська організація Chiricli.

Ромська правозахисниця та громадська активістка Валентина Золотаренко. Фото: Оксана Симоненко / видання “Інформатор”

Пішла з життя Валентина Золотаренко – людина, яка понад 25 років працювала ромською медіаторкою та була активісткою: допомагала ромським родинам оформлювати документи, супроводжувала їх у взаємодії з органами влади, відстоювала їхні права й гідність“, – йдеться в повідомленні.

За словами організації, після повномасштабного вторгнення її робота стала ще важливішою – пані Валентина підтримувала ромів, які постраждали від війни та вимушеного переселення, допомагала з евакуацією, поселенням, документами.

Вона не просто виконувала свою роботу, а вкладала в неї серце. Завдяки її теплу й наполегливості багато родин отримали підтримку, допомогу та віру, що їх почують. Її щирість, відданість, почуття гумору та уміння знайти мову з кожним та кожною змінювали життя людей. Ми завжди пам’ятатимемо пані Валентину – її доброту, людяність, увагу до інших і віру в рівність та справедливість. Це велика втрата, але її спадщина й добрі справи залишаться з нами“, – написали в Chiricli.

Валентина була правозахисницею, громадською активісткою, медіаторкою, прихильницею заповідника “Бабин Яр”, тому що працювала над вшануванням пам’яті жертв геноциду ромів.

Завдяки родині Золотаренків було виготовлено, а згодом встановлено в Бабином Яру пам’ятний знак “Ромська кибитка”, який сьогодні є символом пам’яті про ромських жертв нацистського геноциду.

Прощання відбулося 10 грудня о 12:00 у Володимирському кафедральному соборі.

Нагадаємо, раніше ZMINA писала про Валентину Золотаренко і те, як ромська посередниця з Київщини допомагає людям рятуватися від війни – “Українці зараз відчули те, що відчувають роми постійно”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter