Окупанти на Донеччині лише за місяць затримали 26 підозрюваних у “пособництві ЗСУ” та “тероризмі”

Дата: 03 Серпня 2025
A+ A- Підписатися

Лише за місяць на території тимчасово окупованої Донеччини російські силовики затримали 15 підозрюваних у “пособництві ЗСУ” та 11 — у причетності до “терористичної діяльності”.

Про це 3 серпня повідомили у пресслужбі Росгвардії, пишуть проросійські ЗМІ Донеччини.

Ілюстративне фото з проросійських медіа

“Фігуранти розповсюджували в мережі відповідні публічні заклики, а деякі з них перебували у заборонених організаціях”, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в червні 2025 року в окупованому Донецьку 35-річного місцевого жителя Юрія Білоконя засудили до 12 років позбавлення волі за нібито шпигунство.

Також Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) ув’язнив на 16 років колонії суворого режиму жителя Донеччини Миколу Єфремова, якого звинуватили в “підготовці терористичного акту і державній зраді”.

Загалом торік лише Південно-окружний воєнний суд Ростова-на-Дону (РФ) ухвалив сотню вироків українцям за так званими терористичними статтями.

Незаконно затриманим українцям зазвичай призначали покарання за “тероризм” або “шпигунство”, а терміни ув’язнення коливаються від 5 до 29 років, утім, деяким ухвалюють і суворіші покарання. 

Раніше ZMINA повідомляла про те, що незаконні суди в окупованому Криму суттєво збільшили кількість вироків за статтею про “державну зраду”: станом на червень поточного року таких 49, з них 30 ухвалено протягом минулого року.

Серед встановлених 23 засуджених за “держзраду” – чотири жінки: Галина Довгопола, Оксана Сінеджук, Ніна Тимошенко та Людмила Колеснікова. Їхні незаконні строки ув’язнення – від 12 до 17 років. З огляду на вік для трьох з них це дорівнює довічному ув’язненню.

У 89% випадків підставою для звинувачення в “держзраді” окупанти називають нібито співпрацю з українськими спецслужбами. Відомо, що семеро з ув’язнених мали проукраїнську позицію або близьких родичів на підконтрольній Україні території.

Вказані судові процеси не мають нічого спільного з правосуддям, наголошують правозахисники.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter