У Києві побили гея-ветерана АТО

Дата: 30 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві напали на ветерана АТО, активіста і відкритого гея Віктора Пилипенка. 

Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуку.

Віктор Пилипенко

Напад стався під час заходів із вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил, які проходили на Михайлівській площі столиці. 

“В перші секунди, пам’ятаю, навіть не було ні болю, ні злості, лише цікавість – хто це міг бути? Ним виявився колишній співслужбовець, не побратим. Просто людина, яка поставила свою сексуальну гомофобну агресію до представників не гетероорієнтації вище від військового братерства”, – написав Пилипенко та додав, що відбитися від нападника йому допомагали побратими. 

Унаслідок нападу активіст дістав забій м’яких тканин лівої скронево-потиличної ділянки. Наразі Пилипенко написав заяву до поліції.

Побиття хлопця вже засудили активісти ГО “Точка опори”. 

“На жаль, це далеко не перший напад на ґрунті ненависті, але дана історія повинна стати знаковою – адже у правоохоронців є все, щоб її ефективно розслідувати і довести до справедливого рішення суду: є прізвище та ім’я нападника, є свідки, є висновок лікаря, а головне – постраждалий, який готовий відстоювати власну гідність, а ми надамо йому всебічну підтримку. Сумно, що напад стався під час вшанування пам’яті тих, хто загинув за нашу безпеку і свободу”, – заявив виконавчий директор організації Тимур Левчук

У своїй заяві правозахисники закликали Національну поліцію України розслідувати напад на активіста, а Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ – відповідно відреагувати, сприяти і гарантувати об’єктивність розслідування злочину. 

Відомо, що досі у своїй країні ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter