У Львові підліток, якого били вдома, заявив до поліції
У Львові поліцейські звернулися до соціальної служби після того, як отримали повідомлення про домашнє насильство від 13-річного хлопця.
Про це повідомляє прес-служба Нацполіції у Львівській області.
Правоохоронці, які приїхали на місце, побачили у квартирі співмешканця матері потерпілого. За словами поліцейських, він був п’яним, виглядав неохайно, а в самій квартирі був безлад.
“Саме цей чоловік, за словами хлопця, і побив його. На обличчі підлітка були забої та синці”, – розказали правоохоронці.
Після розмови з матір’ю хлопця та її співмешканцем обох запросили до відділку, щоб з’ясувати обставини злочину.
“Патрульні написали детальний рапорт та повідомили відповідну службу”, – йдеться в повідомленні.
Правоохоронці зауважили, що нещодавно провели зі школярами міста зустріч, де розказали про домашнє насильство та як на нього реагувати.
Нагадаємо, що влітку минулого року в Україні почали працювати мобільні групи Міністерства внутрішніх справ з протидії домашньому насильству “Поліна”. Всього за місяць роботи правоохоронці склали 115 адміністративних протоколів, винесли 54 офіційних попередження, а також порушили 4 кримінальні провадження проти кривдників.
У січні цього року почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії щодо людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини. Окремо в законі йдеться про те, що злочин стосовно подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини.
Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Більшість його норм набудуть чинності через рік після публікації – 11 січня 2019 року.
Читайте також інструкцію Центру інформації про права людини про те, як діяти в ситуаціях домашнього насильства.