Підтримка, реклама, пропаганда: як збираються захищати сімейні цінності в Україні?

Дата: 06 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради вирішив рекомендувати депутатам ухвалити проект постанови про захист сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Проект Постанови про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні зареєстрували в червні цього року 16 нардепів, серед яких Оксана Білозір, Олег Барна, Олег Мусій та Ігор Луценко.

У разі підтримки документа Кабмін має розробити та затвердити проект стратегії державної сімейної політики до 2023 року. Захищати сімейні цінності депутати пропонують за допомогою їх пропагування, зокрема проведення заходів, які цьому сприяють, роз’яснення “належного виховання та навчання дітей, підлітків і молоді на основі моральних засад, пропагування цінності сім’ї, підготовки до подружнього життя, виховання подружньої та батьківської відповідальності, пропаганди здорового способу життя” в освітніх закладах, через рекламу, обстеження матеріально-побутових умов багатодітних сімей та надання їм соціальної допомоги.

Водночас автори пропонують посилити контроль над рекламою задля “недопущення поширення соціально небезпечної” інформації та розробити й внести законопроекти про мінімізацію кількості абортів, збільшення допомоги у зв’язку з народженням дитини й допомоги для дітей-сиріт, розширення пільг багатодітним сім’ям.

Окремо в постанові автори прописали пункт про забезпечення неухильного дотримання статті 51 Конституції, у якій ідеться, що “шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”. Слідкувати за процесом захисту сімейних цінностей, на думку парламентарів, має центральний орган виконавчої влади з питань сім’ї, який потрібно створити в майбутньому.

Нагадаємо, що дуже часто депутати в регіонах просять президента, Кабмін, парламентарів та навіть РНБО захистити інститут сім’ї, не допустити легалізації цивільних партнерств і руйнування моральності українців. Релігійні активісти неодноразово просили президента захистити традиційні цінності за допомогою реєстрації петицій на сайті глави держави. На початку квітня цього року із сайту президента України видалили одну з них. Звернення набрало більше 25 тисяч підписів, але містило заклики до порушення прав інших людей щодо свободи висловлювання. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter