Співробітники Meta виступають проти змін, що обмежують права ЛГБТ+ та сприяють поширенню мови ворожнечі

Дата: 11 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Meta зіткнулася зі значним внутрішнім обуренням через впровадження спірних змін у політиці модерації контенту, які, на думку співробітників, порушують права ЛГБТ-спільноти та сприяють поширенню мови ненависті.

Про це повідомляє “Межа” з посиланням на 404Media.

Фото: Canva

Протести працівників спалахнули після того, як компанія дозволила користувачам називати представників ЛГБТ-спільноти “психічно хворими” – це викликало обурення серед співробітників.

Нововведення стало частиною ширшої стратегії генерального директора Марка Цукерберга, спрямованої на надання пріоритету “свободі слова” над суворою модерацією контенту. Водночас багато працівників, особливо ЛГБТ-людей, вважають цей крок порушенням ключових цінностей Meta та створенням умов для поширення ненависті.

Знімки з внутрішньої платформи компанії Workplace, демонструють атмосферу напруження та роздратування серед працівників. У коментарях висловлюються обурення, розчарування та навіть готовність залишити роботу. Чимало ЛГБТ-людей взяли відпустки для збереження ментального здоровʼя, а деякі відкрито заявляють про намір звільнитися.

“Ситуація виглядає як справжній хаос”, – зазначив один зі співробітників у внутрішньому обговоренні.

Інший додав: “Я відчуваю сором за те, що працюю в цій компанії. Ми зрадили нашу обіцянку зробити платформи безпечними для всіх користувачів”.

Працівники вимагають від керівництва компанії прозорості в ухваленні рішень, ставлячи під сумнів, що думка ЛГБТ-організацій враховувалася під час ухвалення цих змін. Відсутність відкритого обговорення та чіткого обґрунтування нових правил лише поглибила недовіру до керівництва Meta.

Нагадаємо, що серед інших змін у політиці мови ворожнечі – скасування заборони на образи, повʼязані з расою, релігією, інвалідністю та іншими категоріями.

Так, більше не заборонено використовувати термін “воно” щодо трансгендерних чи небінарних осіб, заперечувати існування таких понять, як “транслюдина” або “гей”, а також порівнювати жінок з “предметами домашнього вжитку або майном”.

У Meta пояснили, що ці винятки нібито враховують “політичний і релігійний контекст” навколо тем трансгендерності та гомосексуальності.

У компанії зазначили, що дозволяють висловлювання щодо психічних розладів або аномалій, якщо вони стосуються гендеру або сексуальної орієнтації, зважаючи на політичний і релігійний дискурс навколо цих тем, а також на загальне несерйозне використання таких слів, як “дивний”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter