Нові правила Meta щодо мови ненависті дозволяють користувачам називати ЛГБТІК-людей “психічно хворими”

Дата: 08 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Meta внесла зміни до правил модерації контенту на платформах “Фейсбук”, “Інстаграм” та “Тредс”, що дозволяють називати ЛГБТІК-людей “психічно хворими” через їхню сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність.

Про це повідомляють NBC News та Independent.

Фото: REUTERS / Dado Ruvic

Хоча нові правила продовжують забороняти образи, пов’язані з інтелектом чи психічними захворюваннями, вони дозволяють припущення про психічні розлади в контексті сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.

Серед інших змін у політиці мови ворожнечі – скасування заборони на образи, повʼязані з расою, релігією, інвалідністю та іншими категоріями.

Також більше не заборонено використовувати термін “воно” щодо трансгендерних чи небінарних осіб, заперечувати існування таких понять, як “транслюдина” або “гей”, а також порівнювати жінок з “предметами домашнього вжитку або майном”.

У Meta пояснили, що ці винятки враховують “політичний і релігійний контекст” навколо тем трансгендерності та гомосексуальності.

У компанії зазначили, що дозволяють висловлювання щодо психічних розладів або аномалій, якщо вони стосуються гендеру або сексуальної орієнтації, зважаючи на політичний і релігійний дискурс навколо цих тем, а також на загальне несерйозне використання таких слів, як “дивний”.

Ці зміни викликали критику з боку користувачів та правозахисних організацій. Генеральна директорка GLAAD заявила, що Meta фактично дає можливість для нападів на ЛГБТІК-людей, жінок, іммігрантів та інші маргіналізовані групи, дозволяючи насильство і ворожнечу щодо них. Вона також підкреслила, що ці зміни сприяють нормалізації антиЛГБТК-ненависті заради прибутку компанії, порушуючи справжні принципи свободи слова.

Нагадаємо, що напередодні співзасновник Meta Марк Цукерберг оголосив про зміни в підходах компанії до регулювання соціальних мереж, які мають відбутися в наступні два місяці.

За його словами, зміни принесуть більше свободи слова, нові інструменти модерації та персоналізації контенту. Мета компанії – мінімізувати надмірне втручання у свободу слова та спростити процеси управління контентом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter