Уряд пропонує прибрати російську та білоруську мови зі списку тих, які підлягають захисту
Кабінет Міністрів ухвалив рішення про внесення змін до переліку мов, які мають право на державний захист.
Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Уряд підтримав законопроєкт під назвою “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов”. У документі пропонуються зміни, які узгоджують назву та положення Закону України “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, а також закони України “Про національні меншини (спільноти) України” та “Про медіа” з актуалізованим перекладом хартії.
Основною пропозицією законопроєкту є оновлення переліку мов, які підпадають під режим підтримки та захисту, визначений хартією. У новому списку вказано такі мови: болгарська, гагаузька, кримськотатарська, новогрецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська, чеська та іврит.
Так, у новому переліку, запропонованому Кабміном, російська та білоруська мови більше не зазначені. Крім того, “молдовська мова” також вилучена зі списку через те, що парламент Молдови в березні 2023 року перейменував її на “румунську”.
Україна ратифікувала Європейську хартію регіональних або міноритарних мов ще 2003 року. Її положення поширювалися на білоруську, болгарську, гагаузьку, грецьку, єврейську, кримськотатарську, молдавську, німецьку, польську, російську, румунську, словацьку та угорську мови.
Нагадаємо, в листопаді минулого року віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляла, що в переговорах з ЄС щодо забезпечення прав меншин не постає питання захисту “російської меншини”, оскільки в Україні офіційно немає такої спільноти.