Росіяни розширюють мережу програм військово-патріотичного виховання молоді в РФ та на ТОТ з метою довгострокової війни проти України
Кремль продовжує розширювати мережу програм військово-патріотичного виховання молоді в РФ та на тимчасово захоплених територіях України з метою довгострокової війни проти України та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що 20 грудня напередодні оголошеного Кремлем “Року захисника Вітчизни” у 2025 році Володимир Путін затвердив список з чотирьох доручень для російського уряду, які включають розпорядження про:
- створення та розвиток мережі “військово-спортивних таборів” для популяризації служби в армії серед молоді;
- розширення кремлівської програми “Дороги перемоги”;
- створення онлайн-платформи для організації програм військово-патріотичного виховання для російської молоді;
- переведення одного дитячого “оздоровчого табору” на цілорічний режим роботи.
Як інформують аналітики, кремлівська програма “Дорогами перемоги” спрямована на “виховання патріотичних почуттів у сучасних дітей та молоді” і пропонує безплатні екскурсії російськими культурними та історичними місцями “бойової слави” для російських дітей та молоді.
“Кремль вже використовував військово-спортивні тренувальні табори “Авангард” для мілітаризації української молоді через російські культурні та історичні наративи і, схоже, розширює мережу цих та подібних таборів по всій Росії в рамках своїх довгострокових зусиль з формування збройних сил“, – вказується у звіті.
Російська влада також планує розширення і підвищення статусу інших молодіжних військово-патріотичних організацій, таких як “Юнармія” і “Рух перших” з метою мілітаризації російської молоді.
На думку аналітиків, Путін має намір орієнтувати політичні та ідеологічні пріоритети Росії на 2025 рік на російських ветеранів і подальшу мілітаризацію російського суспільства.
“Кремль, ймовірно, має намір використовувати ці військово-політичні організації для заохочення і підвищення престижу військової служби серед російської молоді та суспільства, оскільки влада продовжує планувати свої довгострокові військові дії в Україні та можливі майбутні збройні конфлікти із західними країнами”, – вважають аналітики.
Нагадаємо, впродовж літнього сезону 2024 року російська влада вивезла з окупованих територій України до таборів перевиховання 40 тисяч дітей, що вдвічі більше, ніж торік.
Раніше ZMINA писала, що в середині серпня понад 20 дітей з окупованих росіянами регіонів Луганської області перебували у військово-історичному таборі “Гордість нації” в Кемеровській області РФ. А школярі з окупованого Генічеська, яких окупаційна влада вивезла до адигейського табору “Лань”, мусили зустрітися з військовим РФ Андрієм Васнецовим, який захоплював Херсонщину в складі російської армії у 2022 році.
Крім цього, фонд білоруса Олексія Талая 7 серпня організував вивезення 43 дітей 8–15 років з окупованої Росією Донеччини до Вітебської області Білорусі на так зване оздоровлення.
Читайте також: Перевиховання під виглядом оздоровлення: як Білорусь допомагає Росії вивозити українських дітей з окупованих територій