Президент України Зеленський закликав Європу надіслати миротворців до України
Президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів Європейського Союзу з пропозицією долучатися до ідеї президента Франції Емманюеля Макрона щодо розміщення європейського військового контингенту в Україні.
Про це глава держави заявив під час своєї промови у Європейській Раді.
Президент України заявив, що підтримує ініціативу Франції щодо військового контингенту в Україні в межах гарантій і закликав інших партнерів приєднатися до цих зусиль, що допоможе покласти край війні.
Зеленський вчергове наголосив, що для України неприйнятний результат потенційних перемовин, який означатиме просто призупинення бойових дій, оскільки це вигідно лише Росії.
Він закликав усіх присутніх працювати разом, щоб Китай, Індія, Саудівська Аравія, Бразилія та інші партнери з Глобального Півдня не лише поважали територіальну цілісність України, а й використовували свій вплив на Росію, коли це необхідно.
“Ми просимо Європу приділяти більше уваги ролі цих країн, оскільки вони можуть підштовхнути Росію до поваги принципу територіальної цілісності, що відповідає їхнім власним інтересам і сприятиме наближенню миру”, – наголосив Зеленський.
Він висловив очікування, що з офіційним вступом на посаду новий президент США Дональд Трамп активізує зусилля для завершення війни.
“Від нас залежить, чи підтримає його Європа сильним, єдиним голосом… Однак для того, щоб Сполучені Штати могли застосовувати максимальний тиск, Європа повинна зайняти чітку позицію”, – вважає президент України.
У Брюсселі президент України обговорив з топпосадовцями країн ЄС, зокрема, посилення української протиповітряної оборони для захисту міст та критичної інфраструктури. Президент підкреслив терміновість цього питання, зазначивши, що Україні вкрай необхідно 19 систем ППО для захисту розподільчих станцій, які щодня обстрілює Російська Федерація
Напередодні президент Зеленський визнав, що на зустрічах у Брюсселі обговорювалася ідея розміщення в Україні миротворчої місії як одного із запобіжників від нового нападу Росії, та сказав, що вже “бачить позитив” від деяких лідерів.
18 грудня 2024 року Володимир Зеленський заявив, що в України поки немає сил відвоювати тимчасово окупований Крим та частину Сходу, які Росія “фізично” контролює, але Захід може вплинути на російського правителя Володимира Путіна, щоб змусити його сісти за стіл переговорів.
Верховна Рада 3 грудня 237 голосами призначила Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єр-міністра України – міністра національної єдності України.
Адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова переконана, що національна єдність має бути не тільки про тих, хто виїхав за кордон, але й про тих, хто через російську агресію втратив зв’язки з рідною країною – про жителів тимчасово окупованих територій та людей, які постраждали внаслідок війни.
“Ми виступали й продовжуємо наполягати на необхідності збереження в уряді міністерства, що відповідає за постраждалих унаслідок війни незалежно від того, де вони перебувають: на ТОТ, вільних територіях України чи за кордоном. Про це ми говорили в жовтні 2019 року під час Форуму єдності в Маріуполі. У центрі уваги має бути політика, спрямована на захист людей, підтримка і посилення зав’язків з нашими громадянами”, – наголосила правозахисниця і додала, що правозахисна спільнота очікує на повноваження Міністерства національної єдності.