Зеленський заявив, що Україна не має сил, щоб відвоювати Крим і Схід України
Президент Володимир Зеленський заявив, що в України поки немає сил відвоювати тимчасово окупований Крим та частину сходу, які Росія “фізично” контролює, але Захід може вплинути на російського правителя Володимира Путіна, щоб змусити його сісти за стіл переговорів.
Про це він заявив під час спілкування онлайн з читачами Le Parisien, відповідаючи на запитання, чи могла б Україна “тимчасово” відмовитися від Криму та частини Сходу України.
Президент наголосив, що юридично Україна не може відмовлятися від своїх територій.
“Це заборонено Конституцією України. А фізично для чого ці гучні слова? Якщо фізично вони контролюють сьогодні частину наших територій, то це вони контролюють. На жаль, не ми. І якщо в нас на сьогодні немає сил, щоб відвоювати всі наші території, то в Заходу можуть знайтися сили, щоб посадити Путіна на місце за стіл [переговорів] і дипломатично розібратися з цією війною”, – пояснив Володимир Зеленський і наголосив, що “юридично визнавати окуповані території ми не будемо”.
За його словами, це не компроміс. “Це значить знову, що просто йому [Володимиру Путіну] пробачити все. І це неможливо”, – сказав президент.
“Дипломатія – це не значить зафіксувати окупацію Путіна як щось законне з його боку. Це спосіб закінчення війни, дипломатичний. І тут нам потрібна сильна Америка і сильна Європа, щоб змусити Путіна закінчити війну дипломатично”, – сказав президент.
У листопаді Зеленський заявляв, що Україна не може втратити десятки тисяч людей, щоб повернути Крим: його можна повернути дипломатичним шляхом.
Нагадаємо, 3 грудня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України.
Верховна Рада 3 грудня 237 голосами призначила Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єр-міністра України – міністра національної єдності України.
Адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова переконана, що національна єдність має бути не тільки про тих, хто виїхав за кордон, але й про тих, хто через російську агресію втратив зв’язки з рідною країною – про жителів тимчасово окупованих територій та людей, які постраждали внаслідок війни.
“Ми виступали й продовжуємо наполягати на необхідності збереження в уряді міністерства, що відповідає за постраждалих унаслідок війни незалежно від того, де вони перебувають: на ТОТ, вільних територіях України чи за кордоном. Про це ми говорили в жовтні 2019 року під час Форуму Єдності в Маріуполі. У центрі уваги має бути політика, спрямована на захист людей, підтримка і посилення зав’язків з нашими громадянами”, – наголосила правозахисниця і додала, що правозахисна спільнота очікує на повноваження Міністерства національної єдності.