Уряд Нової Зеландії виплатить компенсації пацієнтам, яких дітьми безпідставно тримали в психлікарні та катували

Дата: 18 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Влада Нової Зеландії виплатить фінансову компенсацію дітям і підліткам, які зазнали жорстокого поводження в одній з державних психіатричних лікарень у 1970-х роках.

Про це розповідає Reuters. 

Лікарні Лейк Еліс, де незалежне розслідування налічило понад три сотні постраждалих від катувань. Фото: Pawful

Ще 2017 року в Новій Зеландії створили спеціальну комісію з розслідування насильства в державних і релігійних установах, яке відбувалось у минулому. Поштовх до цього дали свідчення тисяч потерпілих, які розповідали про знущання під час перебування в закритих школах, інтернатах та лікарнях. 

Розслідування щодо психіатричних лікарень виявило щонайменше 362 дитини, які не мали жодних психічних захворювань, але пережили побиття струмом та ін’єкції сильнодійних препаратів.

Це відбувалось у дитячому та підлітковому відділенні психіатричної лікарні Лейк Еліс між 1972 і 1978 роками. Детальніше про те, що пережили діти, можна прочитати за посиланням

Інтер’єр, що був у лікарні Лейк Еліс. Фото: lake-alice.space

Компенсації за жорстоке поводження в закладах і раніше виплачували в Новій Зеландії. Втім, не всі потерпілі були задоволені їхнім розміром. Так, вихованець закритої школи Хокіо-Біч отримав 38 тисяч доларів від двох міністерств за пережиті кілька сотень випадків зґвалтування та інших форм насильства. 

“Чи розуміють вони психологічні наслідки та психічну травму, з якою мені довелося прожити все життя?” – обурювався він. 

Нові виплати для пацієнтів психіатричних лікарень складатимуться з трьох частин: одноразової виплати, письмових вибачень з визнанням факту катувань і полегшення доступу до підтримки та реабілітації. У потерпілих буде вибір, тож вони зможуть отримати понад 86 тисяч доларів або ж звертатимуться до фахівців для індивідуального оцінювання шкоди. 

Загалом на компенсації заклали понад 13 мільйонів доларів США. 

Нагадаємо, що нещодавно Верховна Рада попередньо підтримала закон про охорону психічного здоровʼя, який має зробити так, щоб сфера турботи про ментальне здоровʼя не обмежувалася медичною галуззю. До прикладу, роботодавців хочуть зобов’язати створювати служби охорони психічного здоров’я на підприємствах та політику або план захисту й зміцнення такого здоров’я на робочому місці. 

Втім, не всі експерти погоджуються з тим, що документ принесе покращення, як передбачають автори. Детальніше про це можна прочитати за посиланням

Уряд впроваджує зміни у сфері психічного здоров’я, щоб допомогти людям позбутися страху звертатися по допомогу, який, на думку посадовців, є частиною памʼяті про радянські методи каральної психіатрії. Такий страх може бути пов’язаний не лише з радянською історією, бо в незалежній Україні лікарню, де продовжували застосовувати “каральну психіатрію”, закрили лише 2018 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter