На окупованій Луганщині легалізують відбирання нерухомості, в якій люди не живуть з 2014 року
За його словами, в “ЛНР” окупанти продовжують шукати, як легально забрати нерухоме майно в людей, які евакуювалися.
“Днями там ухвалили “закон”, який регулює “особливості виявлення, використання та визнання права муніципальної власності муніципальних утворень “ЛНР” на житлові приміщення, що мають ознаки безгосподарного майна”, – написав Лисогор.
Цим “документом” окупанти хочуть узаконити так звану націоналізацію квартир та будинків, які мешканці залишили з 2014 року.
За словами посадовця, відсутність власників загарбники пропонують встановлювати у взаємодії з Роскадастром, Росреєстром та комунальними підприємствами.
Захоплену нерухомість окупанти планують надавати новим мешканцям у тимчасове та постійне користування. Справжнім власникам майна окупанти радять одразу звертатися до російського суду, зазначив Лисогор.
Він також додав, що в тих містах на окупованій Луганщині, де є мобільне покриття, у школах щотижня в дітей перевіряють смартфони на наявність VPN.
“У 560 навчальних закладах так званої “ЛНР” уведено заборону на користування значною частиною інтернет-контенту. Передусім це ресурси, які об’єктивно висвітлюють події російсько-української війни”, – зазначив начальник ОВА.
За його словами, фільтрацію контенту проводить місцевий мобільний оператор.
У травні минулого року ZMINA повідомляла, що в окупованому Старобільську на Луганщині українських громадян виселяють із власних помешкань і відправляють до фільтраційних пунктів за відмову від російського паспорта.