У Норвегії Нобелівську премію миру вручили японській правозахисній організації Nihon Hidankyo

Дата: 10 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

У вівторок, 10 грудня, в Осло відбулась урочиста церемонія вручення Нобелівської премії миру за 2024 рік, яку раніше, у жовтні, присудили японській правозахисній організації Nihon Hidankyo.

Захід транслювався в прямому ефірі на офіційному сайті премії, пише Укрінформ.

Фото: NTB / Reuters

Церемонія відбувалася в будівлі мерії Осло, де голова Норвезького Нобелівського комітету Йорген Ватне Фріднес передав нагороду генеральному секретареві Nihon Hidankyo Танаці Терумі. 92-річний активіст, який присвятив своє життя боротьбі проти ядерної зброї та війни, отримав золоту медаль і диплом. Терумі, колишній професор і один з тих, хто пережив атомне бомбардування Нагасакі, належить до хібакуша – постраждалих від ядерних ударів.

У своїй промові він наголосив на необхідності обʼєднати зусилля для створення світу без ядерної зброї та воєн, закликаючи людство не допустити самознищення.

“Ми маємо разом працювати над тим, щоб забезпечити майбутнє людства у світі, вільному від ядерної загрози”, – підкреслив Терумі.

Він також звернувся до міжнародної спільноти із закликом сприяти поширенню Договору про заборону ядерної зброї та розробленню глобальної конвенції, яка заборонить використання ядерного арсеналу. Терумі зазначив про важливість того, щоб люди в усьому світі почули свідчення постраждалих від атомних бомбардувань і усвідомили, наскільки ця зброя є нелюдською. Особливу увагу він приділив ролі громадян ядерних держав і їхніх союзників, закликаючи до зміни політики урядів щодо ядерної зброї.

Цього ж дня в Стокгольмі, де відзначатимуть річницю смерті Альфреда Нобеля, заплановано церемонії вручення інших Нобелівських премій – з фізіології та медицини, фізики, хімії, літератури та економіки.

Нагадаємо, що минулого року Нобелівську премію миру отримала іранська правозахисниця, журналістка та письменниця Наргес Мохаммаді “за боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та боротьбу за захист прав людини й свободи для всіх”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter