Організацію ВІЛ-позитивних людей у Дніпрі оштрафували на 8 мільйонів гривень
Державна служба України з питань праці намагається неправомірно оштрафувати благодійне товариство “Мережа” в Дніпрі, яке є регіональною ланкою Всеукраїнської мережі ЛЖВ, на 8 мільйонів гривень попри рішення суду на користь організації.
Про це повідомив голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей у коментарі Центру інформації про права людини.
Історія з неправомірним штрафом у 8 мільйонів гривень почалася ще в серпні минулого року, коли до організації з перевіркою прийшли представники Держпраці. Питання в інспекторів викликали контракти людей, які працюють в окремому проекті “Мережі”, що займається питаннями туберкульозу.
“Люди, що працюють на проекті, не можуть знаходитися в офісі та бути в штаті, адже мають постійно відвозити ліки хворим на рідкісну форму туберкульозу. Ми платимо їм “білу” заробітну платню на картки, з ними укладені контракти. Проте, коли інспектори побачили це, вони не зупинились”, – розповів Шерембей.
За його словами, після виписаного штрафу активісти подали до суду та виграли у чиновників, але Держпраця попередньо встигла віднести до виконавчої служби підроблене рішення суду.
“На сайті реєстру судових рішень опубліковане інше рішення, а тому ми домоглися відкриття кримінальної справи стосовно інспектора, який займався перевіркою”, – уточнив активіст.
Проте відомство вирішило не зупинятися та подало апеляцію на рішення суду, яке “звільняло” правозахисників від 8-мільйонного штрафу.
“Держпраця сплатила безпрецедентний судовий збір у розмірі більш ніж 180 тисяч гривень за розгляд справи про оскарження постанови про накладення рекордного штрафу. В апеляційному суді вони хочуть довести свою правоту всіма правдами та неправдами. Навіть незважаючи на те, що сфальсифікували документи. Їм потрібне рішення суду, щоб впливати на слідство”, – зауважив Шерембей.
Водночас активіст підкреслив, що Держпраця приходила з аналогічними перевірками не тільки до “Мережі”, але й до представників бізнесу в місті та інших організацій.
“Прийшли, щоб їм дали хабара. Я вважаю, що вони відпрацьовують певну схему вимагання великих сум”, – підсумував Шерембей.
Нагадаємо, що у 2017 році влада намагалася заблокувати роботу “Пацієнтів України” та ЛЖВ. Тоді активісти пов’язували такі кроки з тим, що саме ці організації працювали над просуванням реформи державних закупівель ліків та передання цієї функції міжнародним організаціям.