Через неефективну роботу МКЧХ досі невідома точна кількість українських військових у російському полоні – Лубінець

Дата: 06 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Єдиний офіційний механізм підтвердження російського полону – це інформація від Міжнародного комітету Червоного Хреста. Але через неефективну роботу представників МКЧХ досі відсутні точні цифри, скільки саме українських військових перебуває у російському полоні. І через це залишається невідомою кількість захисників, які можуть вважатися безвісти зниклими.

Про це під час конференції “Десятиліття 2014–2024. Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію” 5 грудня повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець.

Дмитро Лубінець. Джерело: “Укрінформ”

“Через неефективну роботу МКЧХ ми не можемо офіційно підтвердити всіх військових в російському полоні. Ми можемо припускати, що частина людей, про яких нам відомо, залишаються у полоні без офіційного підтвердження. Насправді ніхто не може підтвердити будь-які цифри, як і відсотки”, – пояснив Омбудсман.  

За його словами, українська сторона може спиратися лише на власні дані про кількість військовослужбовців, які перебувають у полоні. Однак ці цифри офіційно не підтверджені МКЧХ. Щоб виправити це, необхідно створити механізм верифікації даних про військовополонених з обох боків. Український уповноважений з прав людини постійно порушує це питання під час комунікації з російським омбудсманом Тетяною Москальковою та посередниками, серед яких, зокрема Об’єднані Арабські Емірати.

“Також ми хочемо зробити напрацювання, щоб без бюрократичних перепон відбувалась процедура репатріації тіл з обох боків. І за останні два місяці нам, як українській стороні, вдалось повернути більше ніж півтори тисячі тіл загиблих захисників”, – наголосив Лубінець.

Омбудсман підтвердив, що в Україні є проблема щодо строку давності на розшук безвісти зниклих. Тобто людину будуть розшукувати, поки її не знайдуть живою або мертвою. Але, згідно з українським законодавством, через пів року після зникнення людини родина може звернутись до суду для встановлення факту смерті.

Нагадаємо, за даними МВС України, станом на жовтень цього року майже 50 тисяч українців перебувають у розшуку як особи, зниклі безвісти за особливих обставин. Серед них є військові, цивільні та діти. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter