ТСК розглянула справи про напади на активістів на Київщині
Члени парламентської тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів очікують відкриття кримінальних проваджень щодо нападів на громадських діячів на Київщині.
Про це секретарка комісії Олена Сотник повідомила на своїй сторінці у Facebook.
На засіданні заслухали представників Національної поліції та Прокуратури міста Києва. За словами Сотник, ситуація з розслідуванням нападів на активістів у Київській області виявилася гіршою, ніж очікувалось.
“Чомусь мені здавалося, що ближче до центру – більше порядку та результатів. Виявилося все навпаки”, – написала вона.
Так, слідчі самоусунулися від розслідування нападу на борця проти незаконних забудов Олександра Дядюка, який скоїли ще у 2017 році. Сотник зазначила, що правоохоронці не вчинили жодної слідчої дії і винесли постанову про закриття кримінального провадження.
“Просто і цинічно”, – констатувала вона.
Поганою є ситуація з розслідуванням замаху на вбивство активістки Валентини Макарової, яка протестувала проти забудовників столичного парку Кіото на Лісовому масиві.
“Через годину перехресних запитань потерпілій та правоохоронним органам її заява про погрози вже після першого нападу взагалі не була внесена в ЄДРКП, не дивлячись на те, що це пряма вимога закону. Я вже мовчу, що погрози могли бути прямо пов’язані з нападом й є свідки”, – написала Сотник.
У підсумку комісія ухвалила рішення, що проведе перше виїзне засідання на початку квітня в Северодонецьку, а друге наприкінці квітня в Харкові.
Як відомо, нещодавно Верховна Рада на три місяці продовжила повноваження тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів.
Тимчасова слідча комісія складається з 18 народних депутатів. П’ять – від фракції Блоку Петра Порошенка, троє – від “Народного фронту”, двоє представляють Опозиційний блок і по одній людині від “Самопомочі”, “Батьківщини”, “Відродження” та “Волі народу”. Включено туди і двох позафракційних депутатів. Зокрема, до ТСК увійшов Мустафа Найєм. У комісії також присутній представник “Народного фронту”, екс-радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, хоча активісти та друзі Гандзюк протестували проти його включення до ТСК.
Правозахисники з початку 2018 року зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.