На окупованій Луганщині росіяни скорочують кількість співробітників служби екстреної меддопомоги
За його словами, у багатьох містах чергувало по одній бригаді на зміну. Неодноразово траплялися трагічні випадки, коли хворі просто не змогли дочекатися лікаря, бо “швидка” не їхала по пів доби.
Він додав, що більшість скарг людей були пов’язані з необхідністю розширення штату й автопарку служби.
“Кількість спецтранспорту на папері ніби зросла. Але він, як і інша “подарована” Росією для “ЛНР” техніка, теж зник без сліду. Тепер скорочують лікарів, фельдшерів і водіїв”, – заявив Лисогор.
Згодом посадовець уточнив, що на початку 2022 року у так званій “ЛНР” працювали 124 бригади екстреної швидкої допомоги. Після окупації росіянами значної частини Луганщини понад два роки тому кількість таких бригад мала б зрости.
Втім, на сьогодні на тимчасово захопленій території працюють лише 85 бригад “швидкої”. Тобто за цей час кількість співробітників зменшилася майже на третину. Штат укомплектований лише на 49 %. І скорочення тривають.
Нагадаємо, у жовтні поточного року стало відомо, що в окупованому Лисичанську на Луганщині через відсутність зв’язку неможливо викликати швидку допомогу. Щоб зробити це, місцевим жителям доводиться долати від семи до десяти кілометрів.