Мінсоцполітики закликає створювати “дружні сервіси” для сприяння поверненню біженців з-за кордону
Дата:
19 Листопада 2024
Якщо держава забезпечить якісні й доступні сервіси для підтримки людей, які були змушені залишити свої домівки через війну, то українці повернуться з-за кордону, а нові хвилі міграції вдасться зупинити.
Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час форуму “Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення”, який відбувся в Києві, пише Укрінформ.
Міністерка вважає, що уникнути нової хвилі еміграції можливо, якщо створити “дружні сервіси” для українців не лише на загальнодержавному, а й на місцевому рівнях. Вона наголосила на важливості заходів, які дозволять людям залишатися в країні та реалізовувати себе, а також спонукатимуть тих, хто виїхав, повертатися для участі у відновленні держави.
Жолнович підкреслила, що вкрай важливо, щоб кожна громада забезпечувала дружнє приймання для людей, адже саме місцевий рівень сприймається як обличчя держави. За її словами, це залежить від того, як громадяни відчувають підтримку через доступ до конкретних послуг.
Звертаючись до представників громад, міністерка зазначила, що політика повернення біженців і запобігання еміграції має базуватися на якісному наданні послуг. Вона схарактеризувала це як “цілу філософію”, що вимагає ефективності, своєчасності та актуальності в кожному аспекті.
Оксана Жолнович також анонсувала створення центру життєстійкості, який сприятиме підтримці зв’язку з українцями за кордоном. Вона зауважила, що важливо допомогти людям, які через війну покинули Україну, подолати почуття страху й невпевненості, що заважають їм повернутися. Такий центр дозволить емігрантам дистанційно взаємодіяти з батьківщиною, висловлювати свої проблеми й отримувати необхідну допомогу.
Міністерка підкреслила, що соціальні виплати самі по собі не зможуть переконати людей повертатися. Важливо забезпечити повну підтримку й турботу на всіх рівнях, пояснити, як адаптуватися до нових умов і пройти важливі етапи інтеграції.
Насамкінець посадовиця додала, що для збереження населення України на рівні нинішніх показників потрібно докласти зусиль, щоб зупинити подальшу еміграцію, стимулювати народжуваність і активно працювати над поверненням біженців. Жолнович зазначила, що без таких дій існує ризик скорочення населення України до 25 мільйонів людей до 2051 року.
Нагадаємо, що, згідно з результатами дослідження, близько чверті українських біженців, які опинилися в Європі, не мають наміру повертатися додому в довгостроковій перспективі.
Дякуємо,
Ваше повідомлення надіслано!
01054, Київ, вул. Ярославів Вал 33Б, 3 поверх
Дякуємо,
Ваше повідомлення надіслано!
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.