“Феофанію” та ще низку медзакладів остаточно відкрили для усіх громадян
Кабінет міністрів вніс зміни до постанови, яка регулює перелік установ, що надають державні гарантії медичного обслуговування, й додав туди чотири нові заклади.
Про це розповіли в уряді.
Перелік поповнили:
- Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України;
- Інститут травматології та ортопедії НАМН України;
- Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України;
- Клінічна лікарня “Феофанія” Державного управління справами;
- клініки Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Вже кілька років, наприклад, у “Феофанії” надають частину послуг безоплатно усім пацієнтам без виключення, а почали цей процес з лікування гострих мозкових інсультів та інфарктів міокарда. До цього установа десятки років лікувала держслужбовців, працівників дипкорпусу іноземних держав та міжнародних організацій, а також тих, хто має особливі заслуги перед Україною.
Урядовці кажуть, що у вищезгаданих закладів до кінця 2025 року не вимагатимуть реєстрації як юридичної особи.
“Таким чином до моменту реорганізації цих закладів охорони здоров’я в державні некомерційні підприємства, вони зможуть надавати послуги в рамках Програми медичних гарантій. Це є принциповою позицією Міністерства охорони здоров’я України, щоб такі установи здійснили реорганізацію та працювали за єдиними правилами, без подальших виключень”, – пояснюють посадовці.
Нагадаємо, що у лікарні “Феофанія” почали навчання медичні фахівці, які працюватимуть у центрах медицини болю, що мають невдовзі з’явитися в різних містах України.