Freedom House засуджує фальшиві електронні листи, адресовані українським військовим
Міжнародна неприбуткова неурядова організація Freedom House засуджує фальшиві електронні листи, адресовані українським військовим з її скриньки.
Про це повідомляє організація у своїй заяві, яка надійшла Центру прав людини ZMINA.
“Нещодавно були зафіксовані випадки розсилки фальшивих електронних листів українським військовослужбовцям, які видають за повідомлення від Freedom House. Ці листи містять неправдиву та шкідливу інформацію і не мають жодного зв’язку з Freedom House. Їхня очевидна мета – підірвати довіру до нашої організації та деморалізувати тих, хто служить у Збройних силах України. Freedom House рішуче засуджує ці дії як частину зловмисної кампанії з дезінформації проти організації та України”, – зазначив директор Представництва Freedom House в Україні Юрій Юркевич.
Фальшиві повідомлення були розіслані 8-го та 10 листопада з різних неавторизованих адрес. Наприклад, information@noti-info.org та info@infogramma.org. Вони спонукали до дій, які можуть зашкодити українським військовослужбовцям та національній безпеці України, а також поширювали небезпечно спотворені інтерпретації українського законодавства.
В організації додали, що присвячують свою діяльність зміцненню демократії, прав людини та верховенства права.
“Наша місія – підтримка громадянського суспільства, сприяння свободі слова, захист прав людини в Україні та по всьому світу. Ми не беремо участі в жодних діях, які можуть загрожувати безпеці людей або сприяти порушенням правових та етичних норм”, – додав директор Представництва Freedom House в Україні Юрій Юркевич.
Також у заяві представники організації закликали ігнорувати фальшиві повідомлення і бути обачними щодо інформації, отриманої з неофіційних джерел. Офіційні повідомлення від Freedom House надходять виключно через перевірені платформи та електронні адреси, зокрема ukraine@freedomhouse.org.
Нагадаємо, зловмисники від імені Freedom House розсилали фейкові електронні листи із закликами до українських військових ставати дезертирами.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що проросійські хакери чотири дні поспіль атакували в Бельгії кілька урядових сайтів.
Під атакою опинилися сайти бельгійської банківської федерації Febelfin, Міністерства економіки, порту Антверпен-Зебрюгге, а також національного центру кібербезпеки.
Фахівці кажуть, що до кібернападу причетне угруповання NoName057. Хакери заявили про себе в березні 2022 року і відтоді взяли на себе відповідальність за атаки на українські, американські, європейські сайти держустанов, ЗМІ та приватних компаній.
Атаку пов’язують з рішенням влади країни придбати для України САУ Caesar.