Фільм “Глухі коханці” про українку та росіянина внесли до програми фестивалю в Естонії, Держкіно виступило проти

Дата: 12 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Фільм російського режисера Бориса Гуца “Глухі коханці” про росіянина та українку внесли до офіційної програми 28-го Талліннського міжнародного кінофестивалю “Темні ночі”, у Держкіно звернулися до організаторів заходу з проханням вилучити стрічку.

Про це повідомила пресслужба Держкіно.

Джерело: poff.ee

Сюжет фільму “Глухі коханці” розгортається довкола росіянина та українки, які зустрічаються в Стамбулі, поки триває російсько-українська війна. Згідно із сюжетом, герої стрічки закохуються. Внесення стрічки до програми фестивалю викликало обурення багатьох українців, які висловили свою незгоду в соцмережах.

У Держкіно зазначили, що показ російських фільмів становить ризик пропаганди, яка виправдовує агресію й може бути частиною інформаційної стратегії агресора.

“З огляду на агресію Росії проти України та численні страждання українського народу особливо важливо забезпечити, щоб культурні платформи не ставали інструментами для фільмів, які розмивають кордони розуміння реальності українців”, – наголосили в повідомленні.

Водночас у Держкіно подякували організаторам фестивалю за можливість представити в програмі українські фільми.

За даними “Суспільне Культура”, фестиваль “Темні ночі” (PÖFF) щорічно відбувається в Естонії з 1997 року. До цьогорічної програми ввійшли 185 фільмів із 73 країн світу,  фестиваль дитячого та юнацького кіно та фестиваль короткометражного кіно, а також шостий конкурс Doc@PÖFF для документальних фільмів.

PÖFF цього року представляє спеціальну програму Standing with Ukraine, в межах якої – покази таких фільмів:

  • “Сентиментальна подорож до планети Параджанова” Тараса Томенка – документальний фільм, створений на замовлення Суспільного й присвячений сторічному ювілею від дня народження українського кінорежисера та художника Сергія Параджанова, 9 січня 1924 року. В його основі – архівні матеріали та сюрреалістичні лялькові сцени.
  • “Любий гарний коханий” Юрія Речинського – стрічка про волонтерів та літніх і хворих людей, яких вони евакуюють з небезпечних місць, а також військових, які займаються пошуками й перевезенням тіл загиблих.
  • “Мирні люди” Оксани Карпович – фільм складається з уривків перехоплених розмов російських військових з рідними: сестрами, дружинами чи батьками. Найчастіше вони схвалюють дії росіян, не маючи співчуття до українців.
  • “Порцелянова війна” Брендана Белломо та Слави Леонтьєва – фільм розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова, які залишалися в Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.
  • “Редакція” Романа Бондарчука – драма з елементами комедії, розповідає про молодого біолога Юру, який працює в музеї. Він вирушає в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Чоловік приносить фото паліїв до редакції місцевої газети та врешті-решт залишається там працювати.
  • “Мишоловка” Сергія Касторних – трилер про українського військового, який поранений опиняється в заваленому бліндажі під час обстрілу. Він залишається в замкнутому просторі, де кожна мить – боротьба за виживання.
  • “Ти – космос” Павла Острікова – стрічка про українського далекобійника-відлюдника Андрія Мельника, який летить до найближчої чорної діри на вантажному космічному кораблі два роки.

Також до програми внесли стрічку “Вторгнення” Сергія Лозниці, присвячену повномасштабному російському вторгненню до України. Нагадаємо, що творець фільму – російський кінорежисер та сценарист білоруського походження, має громадянство України. Рішенням правління і наглядової ради Української кіноакадемії вилучений зі складу Української кіноакадемії.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що на 81-му Венеційському кінофестивалі презентували документальний фільм “Росіяни на війні” російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової: стрічка обурила українських митців, які назвали її “чистим зразком російської пропаганди”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter