В Україні продовжать “єВідновлення” на 2025 рік: скільки коштів заклали на програму

Дата: 12 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Програму компенсацій за пошкоджене і знищене внаслідок російської агресії житло реалізовуватимуть і наступного року. На 2025 рік на її фінансування виділять 4 млрд грн. 

Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, інформує “Економічна правда“. 

За її словами, із закладених коштів 3 млрд грн підуть на житлові сертифікати для тих, хто втратив своє житло, ще 1 млрд грн скерують на компенсації за пошкоджене майно.

Водночас Шуляк констатувала, що цієї суми “катастрофічно недостатньо”.

“Я наполягаю на тому, що програма повинна не лише продовжувати підтримку українців, житло яких було пошкоджено або зруйновано внаслідок російської агресії, а і розширюватись. Нагальна потреба – розширити “єВідновлення” на тимчасово окуповані території. Якщо цього не зробимо ми, це зроблять окупанти. А цього важливо не допустити”, – наголосила Шуляк. 

Очільниця комітету нагадала, що Україна продовжує вести перемовини з міжнародними партнерами щодо підтримки у фінансуванні програми на наступний рік. Окрім цього, до фінансування “єВідновлення” вже долучались і Банк розвитку Ради Європи, який надав 100 млн євро, і Світовий банк, який надав 200 млн доларів.

Напередодні, під час презентації Тіньового звіту до розділу 23 “Правосуддя та фундаментальні права” Звіту Європейської комісії щодо України, заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра повідомила, що до підготовленого проєкту стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на п’ять років увійшло питання забезпечення перехідного правосуддя на деокупованих територіях. 

Голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик під час презентації заявила, що на відміну від інших країн – кандидатів до ЄС держава повинна надати відповіді та напрацювати підходи до низки викликів під час деокупації та реінтеграції звільнених територій.

Автори тіньового звіту наголосили, що в українському законодавстві досі немає визначення категорій осіб, постраждалих від збройної агресії проти України, та комплексної системи компенсації шкоди, спричиненої збройною агресією проти України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter