Вже в трьох містах України відкрили “зелені кімнати” для дітей, постраждалих від злочинів

Дата: 12 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

У Харкові, Сумах та Дніпрі відкрили за методикою “зеленої кімнати” простори для дітей, які постраждали від злочинів або стали їхніми свідками. 

Про це розповіли в Мін’юсті. 

Фото: Мін’юст

Методика “зеленої кімнати” передбачає облаштування простору для опитування дитини так, щоб мінімізувати чи взагалі не допускати повторної травматизації психіки. 

Ті, хто облаштовує такі кімнати, мають створювати ілюзію перебування в домашній атмосфері, наприклад завдяки іграшкам, м’яким меблям та “спокійним” кольорам у дизайні. Для українських правоохоронців методика не є новою, бо після ратифікації у 2012 році Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства МВС розробляло основні засади опитування дітей, де вперше згадували й про “зелені кімнати”.

Відтоді такі простори вже створювали, але їх доводилося ліквідовувати через невідповідність світовим стандартам.  

За даними Мін’юсту, від початку повномасштабної війни науково-дослідні установи судових експертиз міністерства щорічно проводять понад тисячу психологічних експертиз і попит на цей вид досліджень зберігається й до сьогодні. Торік провели 1259 психологічних експертиз, а за дев’ять місяців 2024 року – 788.

Крім того, ще приблизно сім сотень експертиз перебувають у процесі виконання. Щодо того, скільки з них стосуються дітей, у відомстві не уточнили. 

Нагадаємо, що нещодавно в Черкасах запрацював центр для дітей, які постраждали від насильства чи стали його свідками. Центр створили за міжнародною моделлю “Барнахус”. 

ZMINA розповідала, як працювати з дітьми в судах та під час розслідувань, щоб не травмувати повторно. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter