У Австралії підтримали план щодо заборони соцмереж для дітей до 16 років
Про це повідомили на сайті АР.
“Соціальні мережі завдають соціальної шкоди нашим молодим австралійцям. Безпека та психічне здоров’я наших молодих людей мають бути пріоритетом”, – сказав прем’єр-міністр країни Ентоні Албанізі, коментуючи план.
Рішення щодо відповідних обмежень в Австралії обговорювали кілька місяців. Йшлося про варіанти вікових обмежень від 14 до 16 років. Зокрема, Тасманія віддавала перевагу віковій межі у 14 років, однак тут погодилися підтримати 16-річний віковий ценз заради національної єдності.
Законопроєкт планують внести до парламенту впродовж двох тижнів. Обмеження наберуть чинності через рік після ухвалення закону, щоб дати платформам, таким як X, TikTok, Instagram і Facebook можливість підготувати зміни задля дотримання вікового обмеження.
Австралійський уряд також ще не запропонував технічного рішення для контролю за віком, і цей проміжок часу надасть можливість розглянути питання конфіденційності, пов’язані з верифікацією віку, йдеться у повідомленні.
Міністр зв’язку Мішель Роуленд уточнила, що діти збережуть доступ до освітніх та медичних онлайн-сервісів. Нове законодавство також передбачатиме сильний захист конфіденційності, особливо щодо перевірки віку.
Головна опозиційна партія висловила принципову підтримку віковій межі, водночас Партія зелених виступила з критикою ініціативи, вважаючи, що заборона може перешкодити появі в Австралії майбутніх активістів на кшталт Грети Тунберг.
Відкритий лист до Албанізі написали понад 140 науковців, які спеціалізуються на технологіях та добробуті дітей. Вони назвали вікове обмеження “занадто грубим інструментом для ефективного вирішення ризиків”, зазначивши, що підлітки технічно підковані та зможуть обійти заборону. Так само це може призвести до конфліктів у сім’ях та прихованих проблем із соцмережами, вважають критики національного плану.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що у Франції сім родин подали позов проти платформи TikTok, звинувачуючи її в тому, що вона не вилучила небезпечного контенту, який нібито спричинив два випадки самогубства підлітків.