Амаль Клуні стала спецпредставником британського МЗС із захисту свободи преси

Дата: 12 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Британську адвокатку ліванського походження Амаль Клуні призначили спецпредставником уряду з питань свободи преси, повідомляє ВВС з посиланням на британське Міністерство закордонних справ.

За даними видання, Клуні працюватиме з міністром Джеремі Гантом, щоб “боротися з драконівськими законами, які заважають журналістам виконувати свою роботу”.

Джеремі Гант заявив, що насильство проти журналістів сягнуло “тривожних рівнів в усьому світі”.

Амаль Клуні, яка не отримуватиме за свою роботу платні, каже, що для неї честь взяти на себе такі обов’язки.

“Упродовж моєї роботи в галузі юриспруденції, захищаючи журналістів, я бачила на свої очі, як журналістів атакують і ув’язнюють у спробі змусити їх мовчати і завадити роботі вільних ЗМІ”, – додала Клуні, яка минулого року допомагала захищати двох журналістів агенції Reuters, яких ув’язнили у М’янмі.

Клуні є дружиною американського актора та режисера Джоржа Клуні, але сама вона відома роботою з гучними справами, пов’язаними з порушеннями прав людини.

У 2015 році вона працювала в команді, що займалася звільненням двох журналістів телеканалу “Аль-Джазіра”, яких ув’язнили в Єгипті.

Нещодавно вона представляла Надію Мурад, лауреатку Нобелівської премії миру, яку тримала в полоні і катувала так звана “Ісламська держава”.

Однією з клієнток Клуні була навіть була Юлія Тимошенко, інтереси якої Клуні представляла в Європейському суді з прав людини, намагаючись допомогти їй вийти з в’язниці.

За словами Ганта, досвід Клуні робить її ідеальною кандидатурою для того, щоб намагання Великої Британії захищати свободу преси справді могли вплинути на ситуацію для журналістів.

Міністр додав, що вона очолюватиме групу з найкращих юристів світу, які розроблятимуть законодавчі механізми для запобігання порушенням прав журналістів.

Нагадаємо, за даними “Репортерів без кордонів”, у 2018 році вбили через їхню професійну діяльність щонайменше 80 журналістів та інших працівників ЗМІ.

Із 348 представників ЗМІ, які нині перебувають за ґратами, понад половина опинилася в ув’язненні в п’яти країнах: Китаї, Єгипті, Туреччині, Ірані та Саудівській Аравії. У звіті “Репортерів без кордонів” зазначається, що близько 150 ув’язнених не є професійними журналістами. Зокрема, в Китаї можна потрапити за ґрати просто за пост у соцмережі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter