У Німеччині не вдалося реалізувати програму з працевлаштування українських біженців
Програма німецького уряду зі спрощеного працевлаштування українців під назвою Job-Turbo не досягла своїх цілей.
Про це йдеться у звіті Федерального контрольно-ревізійного управління Німеччини (BRH), пише Bild.
Програма мала на меті охопити щонайменше 400 000 українців у Німеччині, які після проходження інтеграційних курсів повинні були отримати пропозиції щодо роботи.
Аудит BRH показав, що у 2023 році лише 20% осіб, які закінчили інтеграційні курси, отримали пропозиції працевлаштування від центрів зайнятості, і жоден з українців не знайшов роботу. У 2024 році вже 40% отримали пропозиції після завершення курсів, але менше ніж 1% з них працевлаштувалися.
За даними управління, близько 720 000 українців у Німеччині, 500 000 осіб працездатного віку включно, отримують соціальну допомогу. Щомісячні витрати на допомогу українцям становлять приблизно 539 мільйонів євро. Для порівняння, у листопаді 2022 року, через дев’ять місяців після початку війни в Україні, Німеччина виплачувала українським біженцям 445 мільйонів євро щомісяця.
У звіті також йдеться про основні труднощі програми працевлаштування.
Перша проблема полягає в тривалому очікуванні на інтеграційні курси: українцям часто доводиться чекати кілька місяців, оскільки центри зайнятості намагаються знайти курси поблизу місця їхнього проживання.
Другою проблемою є те, що багато українців передчасно залишають інтеграційні курси, посилаючись на проблеми зі здоров’ям. Це дає можливість українцям припинити пошук роботи та продовжувати отримувати соціальні виплати.
Також зазначається низький рівень взаємодії між центрами зайнятості та українцями, які пройшли інтеграційні курси. Передбачалося, що центри пропонуватимуть нові вакансії кожні шість тижнів тим, хто завершив курси. Проте аудит BRH виявив, що у 2023 році консультації відбувалися в середньому раз на шість місяців, а у 2024 році – раз на 115 днів.
Нагадаємо, що німецький уряд зацікавлений у працевлаштуванні максимальної кількості українських біженців, але з міркувань безпеки не змушуватиме повертатися тих, хто не працює, як пропонував голова баварської опозиційної партії ХСС у Бундестазі Александер Добріндт.
Раніше ZMINA повідомляла, що станом на вересень поточного року кількість біженців у Німеччині досягла нового історичного рекорду. Станом на сьогодні в країні перебуває 3,48 мільйона осіб зі статусом біженця або тих, хто подає заяву на отримання притулку. Серед них є також понад 200 тисяч людей, які підлягають депортації.