Gender Stream звернулася до Комітету міністрів Європарламенту через неврахування ЛГБТІК у переліку на безоплатну правову допомогу

Дата: 31 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Правозахисна організація Gender Stream подала до Комітету міністрів Європарламенту аналіз нового законопроєкту №11456 – про внесення змін до Закону України “Про безоплатну правничу допомогу”, у якому ознаки сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності не віднесли до критеріїв вразливості.

Про це під час Форуму союзників/ць “БАМ!” (бізнес/активізм/медіа) повідомила виконавча директорка організації Ольга Полякова, передає журналістка видання ZMINA. 

Так, Полякова розповіла, що напередодні заходу команда організації Gender Stream подала до Комітету міністрів Європарламенту аналіз нового законопроєкту №11456 — про внесення змін до Закону України “Про безоплатну правничу допомогу”.

Вона пояснила, що цей законопроєкт спрямований на розширення переліку осіб, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, утім, він не враховує критерії СОГІ.

“Деякі сторони намагаються лобіювати та адвокатувати цей законопроєкт, заявляючи, що він враховує потреби всіх вразливих груп. Проте ЛГБТІК-людей він повністю вилучає з переліку”, – підкреслила директорка правозахисної організації.

Полякова додала, що у листі до Комітету міністрів Європарламенту організація закликала його звернутися до Кабміну України, аби ті провели додатковий аналіз і не допустили прийняття законопроєкту без врахування відповідних зауважень. Вона пояснила, що якщо цей законопроєкт ухвалять раніше за законопроєкт №5488 і , то українським правозахисним організаціям знову доведеться працювати над адвокацією і захистом прав ЛГБТІК-людей.

Насамкінець спікерка наголосила, що багатьом громадським та міжнародним організаціям бракує ресурсів, знань чи часу, щоб глибше розібратися, чому цей законопроєкт є неприйнятним для України та гальмує її зобов’язання на шляху до євроінтеграції. Водночас вона додала, що значна частина українських парламентарів все ж готова підтримати зобов’язання, які Україна взяла на себе в рамках процесу євроінтеграції.

Gender Stream – це українська правозахисна організація, що активно захищає права ЛГБТІК-спільноти та прагне системних змін задля побудови інклюзивного, справедливого та демократичного суспільства. Організація неодноразово наголошувала на важливості ухвалення законопроєкту №5488, який може стати критично важливим для посилення відповідальності за злочини на ґрунті ненависті в Україні.

Форум союзників/ць “БАМ!” проводить громадська організація “Точка опори ЮА”, і цьогоріч захід відбувся вже впʼяте. Він охоплює широкий спектр тем, які відображають актуальні виклики та потреби українського суспільства, зокрема: медіа і різноманіття, рівність та інклюзія в бізнесі, ЛГБТІК-активізм і союзництво, психологічний добробут, цивільні партнерства, а також пам’ять та меморіалізація.

На заході виступають експерти, державні діячі, представники бізнесу та громадські активісти, що сприятиме міжсекторальному діалогу для побудови більш інклюзивного та рівноправного суспільства.

Нагадаємо, що раніше ZMINA разом з експертами пояснювала з чим пов’язана нова хвиля квірофобних нападів та як цьому запобігти.

Фото обкладинки: Canva

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter