В Італії хочуть запровадити хімічну кастрацію для сексуальних злочинців
В Італії нижня палата парламенту ухвалила створення комітету, який займатиметься розробкою законопроєктів щодо введення антиандрогенів ґвалтівникам і педофілам.
Про це повідомляє Politico.
Депутати ухвалили рішення, яке передбачає, що гормональна терапія буде добровільною, зворотною і “знижуватиме ризик повторного злочину”. Вони зобовʼязали уряд створити відповідний комітет, що займатиметься запровадженням такого покарання.
Як зазначає видання, правоцентристський уряд прем’єр-міністерки Італії Джорджі Мелоні намагається бути жорстким у питаннях порядку. З моменту приходу до влади Мелоні у 2022 році, в уряді запровадили законодавство, яке встановлює десятки нових злочинів і посилює покарання.
Пропозицію про хімічну кастрацію педофілів і ґвалтівників висунула ультраправа партія “Ліга”, яка входить до правлячої коаліції Мелоні. Згідно з пропозиціями “Ліги”, засуджені за сексуальні злочини можуть отримати умовне покарання в обмін на проходження гормонального лікування.
“Перемога “Ліги”! Ще один важливий крок вперед у нашій історичній битві за справедливість і здоровий глузд: нульова терпимість до ґвалтівників і педофілів”, – написав у соцмережі Х лідер “Ліги” Маттео Сальвіні.
Зі свого боку опозиційні групи назвали пропозиції “екстремістськими” та “такими, що порушують гуманність і справедливість”.
Членкиня парламенту Симона Бонафе з опозиційної лівоцентристської Демократичної партії заявила, що пропозиція “Ліги” є “неконституційною” і “підриває основи італійської правової системи, яка століттями боролася проти використання тілесних покарань”.
Хімічну кастрацію використовують у низці країн, включаючи Польщу, Південну Корею, Австралію, Велику Британію й деякі штати США, як засіб запобігання повторним сексуальним злочинам.
Нагадаємо, для боротьби з правопорушеннями проти статевої свободи неповнолітніх, у 2019 році українські депутати зареєстрували законопроєкт №6607. Він передбачає посилення відповідальності для засуджених за статеві злочини щодо дітей та створення єдиного реєстру таких осіб.
Також у законопроєкті йдеться про запровадження інституту добровільної хімічної кастрації. Її хочуть застосовувати до тих, хто вчинив особливо тяжкий статевий злочин проти дитини, наприклад зґвалтування, та має встановлений діагноз “педофілія”. Останній дотепер в Україні майже не встановлювали через недосконалість методики проведення судово-медичної експертизи та брак експертів у галузі кримінальної сексології. Проте фахівці кажуть, що з усіх злочинців, які кривдять дітей, сексуальний потяг до них відчувають менше половини.