На Чернігівщині спалили авто активісту, який виступав проти місцевого криміналітету
Уночі 27 червня в райцентрі Талалаївка на Чернігівщині підпалили авто місцевого активіста Олега Галагана.
Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці районний керівник організації учасників АТО Богуслав Борсук.
“В нашому селищі черговий підпал. Спалили автомобіль активісту та члену політичної партії ВО “Свобода” Олегу Галагану. В автомобілі також була вся музична апаратура, якою він заробляв на хліб. В черговий раз звертаюся до вас: скільки ми це все будемо терпіти? Чекаю на ваші пропозиції”, – написав Борсук.
Кореспонденту Центру прав людини ZMINA сам Галаган повідомив, що вогонь на вулиці помітила його дружина о третій ночі, коли почула тріск шин. На той момент вогонь уже встиг зачепити частину даху будинку. Він викликав пожежників та поліцію, яка відкрила за його заявою про підпал кримінальне провадження.
За словами Галагана, після приїзду поліція припустила, що могло відбутися замикання в старому “москвичі”, що й призвело до пожежі. Проте Галаган категорично заперечив цю версію, зауваживши, що авто нерухомо стояло під будинком уже три дні і що час пожежі чітко натякає на свідомий підпал.
“Тим більше що за останній рік це вже третій випадок, коли вночі раптом загоряються машини, і саме в тих людей, які активно виступають проти криміналу в селищі”, – каже Центру прав людини ZMINA Галаган.
За його словами, він не виключає, що причиною підпалу міг стати “розгул криміналу” в селищі й активна боротьба селян проти місцевого “рекетира” та “покривання” його дій правоохоронцями і владою.
У серпні 2018 року в селищі відбулося дві акції протесту. Галаган один з перших виступав на акції протесту щодо “бездіяльності влади та правоохоронців”.
“Протягом останніх трьох років селище накрила серія зухвалих підпалів автотранспорту та будівель місцевих жителів. В основному це стосувалось підприємців, які відмовлялись платити “данину” місцевому криміналітету. Незважаючи на те що потерпілі зверталися до відділення поліції із заявами, в яких вказували конкретні прізвища вимагачів, працівники поліції не реагували на це, і, як наслідок, злочини не припинялись. Учасники акції нарахували близько 30 підпалів за останні три роки”, – писало місцеве видання.
Нагадаємо, що, за даними проміжного звіту “Центру громадських свобод”, із 39 атак на активістів у 2019 році 23 були визначені як політично мотивовані. Лише в половині з них поліція відкриває кримінальне провадження.