Понад половину жінок стикалися з сексизмом під час футбольних матчів – опитування Kick It Out

Дата: 14 Вересня 2024
A+ A- Підписатися

52% жінок і небінарних осіб в Англії та Уельсі стикаються із сексизмом або неприязними висловлюваннями під час футбольних матчів.

Такими є результати дослідження, яке провела благодійна організація Kick It Out, що бореться з дискримінацією у футболі.

Фото: Nagaland Page

Загалом дослідження показало, що етнічні спільноти, ЛГБТІК-люди, вболівальники з інвалідністю та юні вболівальники, частіше відчувають себе у небезпеці у дні матчів і стикаються із сексизмом у футбольному середовищі.

Так, 42% респондентів повідомили про прояви сексизму, такі як сумніви в їхньому знанні правил гри, свистіння, домагання або переслідування. Деякі з опитаних також згадали про небажані дотики, фізичне насильство та сексуальні домагання під час матчів.

Шість з десяти жінок розповіли, що чули, як сексистська поведінка супроводжувалася жартами. Близько половини респондентів – 48% – стали свідками або самі постраждали від сексистських висловлювань як на стадіонах, так і в громадському транспорті чи закладах харчування перед грою.

Серед найпоширеніших сексистських висловлювань були фрази на кшталт “жінкам не місце на матчах” (53%), непристойні пропозиції (46%), а також агресивні висловлювання з сексуальним підтекстом (27%).

Утім, більшість опитаних – 85% – нікому не повідомляли про такі інциденти, вважаючи, що їхні скарги не будуть сприйняті серйозно або нічого не змінять.

Однак дослідження також виявило позитивні зміни: 40% респондентів зазначили, що їхній досвід відвідування футбольних матчів покращився за останні роки, і тепер багато хто сприймає матчі як радісну подію.

Операційна директорка Kick It Out Голлі Варні підкреслила необхідність активних заходів у боротьбі з сексизмом. Вона зазначила, що з ростом кількості скарг футбольним клубам і керівним органам слід приділити більше уваги створенню безпечного простору для вболівальниць.

“Футбол має зробити крок до того, щоб забезпечити серйозне ставлення до сексизму і щоб жінки почувалися в безпеці й впевнено повідомляли про дискримінацію”, – резюмувала Варні.

Нагадаємо, що на початок 2026 року міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) запланувала проведення першого в історії клубного чемпіонату світу серед жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter