Близько половини опитаних українців вважають, що телемарафон втратив актуальність – “Демократичні ініціативи”

Дата: 09 Вересня 2024
A+ A- Підписатися

Більш ніж половина українців вважають, що єдиний телемарафон більше не відповідає актуальним вимогам. Приблизно 16% респондентів займають нейтральну позицію, а ще 15% не мають визначеної думки. Водночас лише 17% вважають, що телемарафон не втратив своєї важливості.

Такими є результати опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Руху “Чесно” з 8 до 15 серпня 2024 року.

Фото: Shutterstock

У порівнянні з попереднім соціологічним дослідженням, проведеним у грудні 2023 року, рівень підтримки телемарафону значно знизився. Тоді на 5% більше українців вважали марафон актуальним. Кількість нейтральних респондентів також зменшилася на 5%.

Дослідження показує, що інтерес до телемарафону серед глядачів поступово зменшується, що ставить під сумнів його доцільність. Повністю згодні з думкою про втрату актуальності телемарафону 35% українців, ще 16% частково підтримують цю позицію. Тим часом новопризначений міністр культури Микола Точицький заявив, що телемарафон продовжуватиме функціонувати.

Точицький вважає, що можливі зміни у форматі телемарафону можуть бути сприйняті позитивно. Голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин також наголошував на необхідності змін, однак за час існування телемарафону серйозних змін так і не відбулося.

У регіональному розрізі опитування виявило певні відмінності. Наприклад, мешканці південних регіонів України ставляться до телемарафону менш негативно, тоді як інші регіони демонструють схожі показники.

Також є різниця в оцінках телемарафону, яка залежить від мови респондентів. Українці, які вважають рідною мовою російську, на 10% частіше називають телемарафон неактуальним. Водночас кількість тих, хто вважає його актуальним, однакова серед українськомовних і російськомовних.

Крім того, громадяни висловлюють бажання щодо відновлення прозорості роботи парламенту: близько 57% опитаних виступають за трансляції парламентських засідань онлайн на телеканалі “Рада” – цей показник залишився на тому самому рівні.

Загалом, як зазначають соціологи, нинішній формат внутрішньої інформаційної політики втрачає свою ефективність, оскільки дедалі більше громадян черпають новини із соціальних мереж та анонімних джерел.

Нагадаємо, що серед українців немає одностайної позиції і щодо ставлення до національного телемарафону. За результатами четвертого загальнонаціонального соціологічного дослідження, яке проводив Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, практично третина опитаних переконані, що телемарафон обмежує свободу слова. Стільки ж респондентів з цим не погоджуються. Інші – не змогли відповісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter