Луценко по справі Гандзюк: сьогодні в СБУ зустрічаюсь з важливим свідком, чиї покази можуть зняти всі запитання

Дата: 06 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив про завершення досудового слідства щодо підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк голови Херсонської облради Владислава Мангера, а також про появу нового важливого свідка, покази якого можуть допомогти у просуванні справи щодо інших її фігурантів.

Про це Луценко заявив на брифінгу в Генпрокуратурі, відео з якого оприлюднили у фейсбук.

“У справі є значний прогрес попри регулярні заяви групи активістів (…). П’ять виконавців сидять, посередник в суді (справа щодо Ігоря Павловського передана до суду – ред.). До кінця тижня пан Мангер отримає повідомлення про завершення досудового слідства і почне знайомитися з матеріалами обвинувачення, після чого піде так само до суду”, – заявив Луценко.

Також він повідомив, що сьогодні матиме особисту зустріч з “важливим” свідком у Службі безпеки України.  

“Якщо ми отримаємо правдиві покази, у нас можуть бути просування і щодо інших фігурантів цієї справи, що остаточно зніме усі запитання близьких”, – додав генпрокурор.

Утім, він не уточнив, чи йдеться про ймовірних замовників нападу, яких, окрім Мангера, називають активісти. Зокрема, колишніх голову Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука, в яких СБУ проводила обшуки у червні.

Луценко заявив, що активісти не надали жодних доказів їхньої причетності, а “написи перед ГПУ, дописи у фейсбуці, плакати на політичних мітингах не є доказами в жодній цивілізованій країні світу”.

“Тим не менш, я знаю, що дехто з них (Гордєєв і Рищук – ред.) не пройшов позитивне оцінювання через детектор брехні. Для мене це давно відомий факт. Тому ми працюємо над тим, щоб не через інтернет, а через процесуальні дії знайти докази причетності інших осіб”.

Також він розкритикував заяви активістів щодо укладення угоди слідства з Ігорем Павловським, про яку не було повідомлено потерпілій стороні, зокрема батьку загиблої Віктору Гандзюку та його адвокату.

За словами  Луценка, саме на цій угоді з Павловським ґрунтується можливість притягнення до відповідальності Мангера і Левіна. 

Генпрокурор також висловив надію, що Олексія Левіна, який перебуває в розшуку як підозрюваний у співорганізації нападу (нібито саме він на замовлення Мангера шукав групу виконавців і передавав їм інструкції та гроші), таки повернуть в Україну.  

“Не тільки українські правоохоронні органи, але і спецслужби наших союзників займаються тим, щоб його в рамках рішення Інтерполу затримати і доставити в Україну. За тією інформацією, яка в нас є, – це цілком можливо”, – додав Луценко.

Нагадаємо, що Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада вона померла в лікарні внаслідок опіків 40% тіла. 6 червня п’ятьом виконавцям нападу суд призначив від трьох до шести років утримання під вартою. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter