Акція “Ніякої амністії кремлівським злочинцям”
“Я пам’ятаю, що кімната вся була в засохлій крові – стеля і стіни. Мене били вчотирьох. По всіх частинах тіла. Особливо ногами в груди. Рудий знаходився в стані алкогольного сп’яніння. Він зняв берці і почав бити мене п’яткою в ліву скроню. Я пам’ятаю, що мене били близько 15 хвилин, потім втратив свідомість. Я опритомнів в іншій кімнаті. Це був колишній холодильник. Стеля з плитки. Я лежав на голій підлозі”.
Зі свідчень жертв кремлівських злочинців.
Щоб не дати депутатам поховати відповідальність за діяння кремлівських злочинців, жертви воєнних злочинів, правозахисники, активісти та експерти вийдуть під посольство РФ.
На шостому році окупації та війни на Сході, Україна досі не ввела належної відповідальності за страшні катування, насильницькі зникнення, зґвалтування та вбивства, які вчиняються на окупованих територіях Донбасу. Тому злочинці легко можуть бути амністовані.
Мінські домовленості передбачають розмите положення про виправдання осіб, причетних до подій війни. Натомість відповідні статті в кримінальному законодавстві встановлять імператив: жодної амністії за міжнародні злочини.
Верховна Рада вже довгий час ігнорує ухвалення закону про воєнних злочинців, який би не дозволив їм уникнути відповідальності вже сьогодні, не чекаючи міжнародних трибуналів. Відсутність визначеного бачення серед українських гравців на міжнародній арені щодо переговорів з Кремлем та сценаріїв деокупації Донбасу – насторожує. Тому прийняття закону є необхідним задля встановлення запобіжників проти реваншу катів українського народу.
Саме за цим законом ми маємо покарати винних у масових трагедіях, які сталися з нашими громадянами під час Іловайського котла, боїв під Дебальцево, розстрілу житлових кварталів Маріуполя, автобусу під Волновахою, Донецького аеропорту, збитих літаків з українськими військовими та іноземними громадянами (МН17), катувань та знущань над військовополоненими та заручниками.
Люди, які пережили жахи полону чекають на справедливість. На шостому році війни, Верховній Раді України потрібно зробити сміливий та вирішальний крок на ухвалення закону 9438 та включити його у порядок денний сесії.
Текст законопроекту за посиланням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародні злочини: що це таке і коли Україна зможе за них карати?
На заході, зокрема, будуть присутні:
Ірина Довгань – волонтерка та активістка, колишня полонена, яка пережила тортури.
Ігор Котелянець – брат в’язня Кремля Панова Євгена і голова ГО “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля”.
Марина Ліліченко – координаторка Правозахисного порядку денного.
Ігор Чайківський – військовий доброволець.
Жемчугов Володимир – волонтер, учасник війни на сході.
Захід відбудеться під посольством Російської Федерації в Києві (Повітрофлотський проспект, 27) 11 травня (субота) о 12:00.
З усіх питань ccl.org.ua@gmail.com
0671032046 – Сергій
або в повідомлення спільноти.