Окупаційна влада Євпаторії домагається демонтажу української церкви

Дата: 17 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Окупаційна адміністрація Євпаторії окупованого Криму звернулась із заявою до незаконного “Євпаторійського міського суду”, щоб отримати дозвіл на знесення української церкви. Росіяни активно намагаються знищити храм протягом п’яти років, проте спроби його спалити були ще до 2014 року.

Про це інформує “Голос Криму”.

 
У “заяві про зміну виконання рішення” зазначається, що парафія в ім’я Пречистого образа Божої Матері “Неопалима Купина” м. Євпаторія та Управління Кримської єпархії Української православної церкви КП (нині – ПЦУ) станом на червень 2024 року не виконали чергове рішення окупаційного суду і власноруч не демонтували храм парафії.

Через що “представник від адміністрації міста Євпаторія Республіки Крим” Є. Є. Мелясанова просить окупаційний суд дозволити “адміністрації міста” виконати демонтаж українського храму, а витрати за цю роботу стягнути з відповідача, тобто з парафії та Управління Кримської єпархії УПЦ КП  (нині – ПЦУ).

Нагадаємо, 15 березня 2021 року  митрополит Сімферопольський і Кримський Православної церкви України Климент отримав чергову вимогу від так званого “Управління Федеральної служби приставів у Республіці Крим у м. Євпаторії” щодо негайного виконання рішення суду від 6 листопада 2019 року з демонтажу храму парафії в ім’я Пречистого образа Божої Матері “Неопалима Купина”. Парафіяни не пішли на вимогу окупаційної влади та продовжували здійснювати там богослужіння.

18 листопада 2020 року незаконний “судовий пристав-виконавець у м. Євпаторії” Оксана Володимирівна Лазаревич призначила українській церкві новий термін знесення храму – до 3 грудня 2020 року.

Вимоги, щодо демонтажу знову не були виконані, тому 3 грудня 2020 року начальник відділу – старший судовий пристав “Управління Федеральної служби приставів у Республіці Крим у м. Євпаторії” Мороз В. Н. ухвалив чергову постанову про адміністративне правопорушення, вчинене Кримською єпархією Української православної церкви, та призначив покарання у вигляді адміністративного штрафу, але вже в розмірі 50 тисяч рублів.

Через утиски та залякування релігійних лідерів, які не сповідують російську православну віру, свавільні рейди до культових споруд та конфіскацію релігійного майна 25 червня 2024 року Європейський суд з прав людини констатував порушення країною-окупантом статті 9 Європейської конвенції про право на свободу віросповідання.

ЄСПЛ вказав, що втручання Росії в право на свободу віросповідання було незаконним і уряд відповідача не надав жодних законних цілей чи обґрунтування для них. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter