До Дня захисту дітей організація #stop_sexтинг створила мультфільм “Соціальні мережі і я”
До Міжнародного дня захисту дітей громадська організація #stop_sexтинг презентувала мультфільм “Соціальні мережі і я” про вплив реклами та блогерів на юну аудиторію. Мультфільм є адаптацією матеріалу американської організації Amaze.org, яка захищає дітей від онлайн-небезпек.
Про це повідомляє MediaSapiens з посиланням на #stop_sexтинг.
“Інтернет дає чудову можливість залишатися на зв’язку з друзями та сім’єю. Однак можна легко захопитися ідеєю, що життя має бути ідеальним, і почати порівнювати себе з іншими. Тож переглядайте мультфільм, рекомендуйте його батькам та дітям і навчайтесь нового разом”, – закликали організатори, поділившись посиланням на мультфільм.
Організація також повідомила, що дослідження Internet Watch Foundation зафіксувало зростання кількості зображень сексуального насильства над дітьми у 2023 році. Особливо тривожним є зростання контенту з наймолодшими дітьми у віці 3–6 років. Злочинці часто використовують старших дітей, можливо, братів або сестер, для створення такого контенту.
Для захисту дітей онлайн під час літніх канікул #stop_sexтинг підготували такі поради:
-
Досліджуйте технології: ознайомтеся з новими гаджетами, перш ніж давати їх дітям. Перевірте можливість встановлення вікових обмежень та батьківського контролю. Скористайтеся гідами для батьків щодо контролю соціальних мереж, ігрових консолей та ПК.
-
Керуйте часом: обговоріть з дитиною час використання гаджетів. На багатьох пристроях можна налаштувати обмеження екранного часу. Підпишіть з дитиною сімейну угоду про правила використання гаджетів.
-
Говоріть про безпеку в інтернеті: розвивайте критичне мислення щодо безпеки в інтернеті. Регулярно обговорюйте з дітьми можливі сценарії, з якими вони можуть зіткнутися, та як на них реагувати. Обговоріть, як ігнорувати небажані запити, виходити з неприємних чатів, повідомляти про підозрілих осіб та не поширювати особисту інформацію.
Крім того, організація також поділилася корисними ресурсами, які можуть стати у пригоді:
- Сервіс Take It Down допоможе зупинити поширення та видалити онлайн фото і відео.
- Інтернет-портал Internet Watch Foundation допоможе видалити такий контент в інтернеті. Спершу зверніться до #stop_sexтинг.
- Консультаційна лінія 1545 (оберіть 3) для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
- Психологічна допомога: діти та батьки можуть звернутися до психолога #stop_sexтинг у телеграмі.
Нагадаємо, що в українському медіапросторі, орієнтованому на дитячу аудиторію, бракує контенту, який розкриває причини війни, різні види безпеки та взаємовідносини. Такими є результати опитування 50 підлітків.