Ініціатива “Марш Жінок” запускає гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць
Феміністична громадська ініціатива “Марш Жінок” запускає службу психологічної підтримки для жінок, які нині служать у війську. На гарячій лінії служби чергують дев’ять кваліфікованих психологинь. Вони мають психологічну освіту та пройшли спеціалізовані навчання з військової психології.
Про це повідомили на сайті ініціативи.
Понад два роки тому “Марш Жінок” запустила загальну лінію психологічної допомоги для жінок, які потребують підтримки. За цей час психологині надали понад шість тисяч консультацій жінкам, зокрема військовослужбовицям. Тепер зʼявилася окрема лінія, яка працюватиме саме для захисниць.
“Ми отримували багато запитів від військовослужбовиць щодо психологічної допомоги, тож дуже радіємо, що нарешті можемо її надати. Я знаю, що військовослужбовицям важко знайти спеціалістів і спеціалісток, які можуть дати кваліфіковану допомогу в кризових станах тут і зараз. Ми пройшли навчання і зможемо бути з ними поруч у найважчих ситуаціях”, – зазначила координаторка психологічної служби підтримки “Марш Жінок” Тетяна Павлова.
Фахівчині допомагатимуть із такими запитами:
- відчуття самотності, безвиході, втрата мотивації;
- погіршення ментального здоров’я (ПТСР, депресивні, тривожні стани, проблеми зі сном тощо)
- суїцидальні думки;
- будь-які види насильства, булінг;
- проблеми у спілкуванні з близькими й інше.
Допомогу військовослужбовицям надаватимуть у спеціальних чатах онлайн, заявки приймають через чатбот у телеграмі. Також є формат безоплатних консультацій з можливістю продовження спілкування будь-яким зручним способом зв’язку.
Крім того, отримати безоплатну психологічну допомогу можна на платформі “Її підтримка” від Wonderzine Україна. Щоб отримати 3 безплатні сесії з психологом тривалістю 40–50 хвилин, треба заповнити форму або залишити заявку в чатботі.
Нагадаємо, що впродовж минулого року майже 135 тисяч українців зверталися до сімейних лікарів із проблемами, повʼязаними з ментальним здоров’ям. Серед них – понад 72 тисячі жінок та 18 тисяч дітей.
Найбільше звернень медики отримали від пацієнтів, які страждали від тривоги (понад 66 тисяч), а також мали порушення сну (майже 43 тисячі).
Окрім того, українці скаржилися на:
- пригнічений настрій (майже 11 тисяч звернень);
- порушення пам’яті (понад 6 тисяч);
- психологічну реакцію на стрес (майже 5,4 тисячі);
- надмірну роздратованість чи злість (приблизно 4,7 тисячі);
- відчуття та поведінку літньої людини (понад 2,5 тисячі).
Ще понад 27 тисяч звернень були пов’язані з іншими симптомами, а майже 5 тисяч – з іншими розладами.