В Україні запустили безоплатний онлайн-курс про історію громадянського суспільства
На платформі “Зрозуміло” презентували безоплатний онлайн-курс про суспільно-політичні події на шляху становлення громадянського суспільства від початку незалежності України. Наразі він доступний тільки українською мовою, однак незабаром планується і англомовна версія.
Про це повідомляє “Українська правда. Життя”.
Курс створили для представниць і представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді та буде корисним для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.
Він також містить інформацію про передумови й перебіг Помаранчевої революції, Революції гідності, становлення й розвиток незалежних українських медіа, політичне та громадське життя кримських татар в Україні, про російські злочини на території Криму, історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України.
Навчання складається з 12 навчальних онлайн-лекцій. Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредиту Європейської кредитно трансферної системи або шість академічних годин і зараховується як самоосвіта.
Автори курсу – медійники, правозахисники, науковці, соціологи та громадські активісти. Серед них:
- головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва;
- правозахисниця Олександра Матвійчук;
- філософ, публіцист Вахтанг Кебуладзе;
- докторка політичних наук Ольга Онух;
- політолог Євген Глібовицький;
- докторка Емілі Ченнел-Джастіс;
- соціологиня Емма Матео;
- вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч Ігор Козловський;
- правозахисник Алім Алієв;
- політична аналітикиня Катерина Зарембо;
- філософ і письменник Тарас Лютий;
- журналістка Тетяна Терен.
Найближчим часом на навчальній платформі Coursera вийде англомовна версія цього курсу. У такий спосіб і закордонна аудиторія матиме змогу ознайомитися з історією українських революцій, феноменом масового опору та цінностями, що спонукають українців діяти. Вести англомовну версію курсу долучилися журналістка Ілона Довгань та ректор Університету Київської школи економіки Тимофій Брік.
Нагадаємо, що 21 грудня на ютубі стартував відеокурс із комунікації “Як спілкуватися чуйно, коли ми проживаємо війну”. Ведучі та запрошені гості обговорюватимуть, які виклики постають перед українським суспільством на тлі війни, та даватимуть конкретні поради щодо спілкування, зокрема з військовими та їхніми родинами, а також з людьми, що пережили втрату.