Конституційний Суд зробив перерву в розгляді справи про законність “Харківських угод”
Конституційний Суд України оголосив перерву в розгляді справи щодо конституційності Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
Про це повідомили в суді.
Причиною перерви стало клопотання про відвід судді Сергія Головатого.
Ще у вересні з такою пропозицією виступив постійний представник парламенту в КСУ Максим Дирдін, а вже під час засідання 5 грудня про це попросив представник президента України в КСУ Сергій Дембовський.
“Зважаючи на необхідність додаткового дослідження викладених у поданій заяві обставин, Суд оголосив перерву в розгляді цієї справи”, – повідомили в КСУ.
З поданням щодо “Харківських угод” до КСУ звернулися 49 нардепів. Вони серед іншого вказували, що в статті 25 угоди міститься норма про те, що строк дії договору може бути автоматично продовжено на наступні п’ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін письмово не повідомить іншу про припинення дії угоди не пізніше ніж за один рік до спливання строку, зокрема й щодо продовженого.
“За наявністю такого формулювання вказаної норми ця угода взагалі може бути “вічною”, – звертали увагу вони.
Угоду підписали у квітні 2010-го та синхронно ратифікували в Держдумі та Верховній Раді вже за шість днів. Однак до ратифікації ознайомитись із текстом угоди було неможливо.
Згідно з угодою, строк перебування російського флоту продовжили на 25 років в обмін на знижку на газ.
Нагадаємо, що двом міністрам часів Януковича торік оголосили про підозри в держзраді за підготовку “Харківських угод”. Йдеться про Олександра Лавриновича та Костянтина Грищенка, яких заочно дозволили арештувати.
СБУ ще у 2021-му за дорученням Ради нацбезпеки та оборони почала досудове розслідування обставин підготовки й ратифікації угоди.