“Золотом, кольором, світлом”: Музей Ханенків відкрив першу з початку повномасштабної війни виставку
У київському Музеї Ханенків відкрилася перша з початку повномасштабної війни виставка. Вона має назву “Золотом, кольором, світлом” та показує частину колекції музею.
Про це повідомляє “Українська правда. Життя”.
На виставці представлений станковий живопис та малюнки Вільгельма Котарбінського з музейної збірки. Також присутні окремі частини декору “Червоної вітальні” музею, 84 поштові картки з приватної колекції Олександра Жуковського та книги з бібліотеки Ханенків.
Відвідати експозицію можна з середи по неділю.
Проте окремі роботи та частини декору, створені Котарбінським, у супроводі кураторки Анастасії Мацело можна буде побачити лише щочетверга. Це пов’язано з безпековими обмеженнями та через пошкодження, які отримав музей внаслідок російських обстрілів.
“Котарбінський – автор живописного оздоблення залу “Червона вітальня” в особняку Ханенків, виконаного на замовлення фундаторів колекції. Також до музейної збірки належать станкові картини та малюнки художника, що 1983 року надійшли в дар від приватного власника Ігоря Івановича Іщенка (1916–2000)”, – розповіли у музеї.
Декоративний ансамбль “Червоної вітальні” зберігся майже повністю, за винятком двох настінних панно, які у 1938 році передали зо Київського музею російського мистецтва (нині він називається Національний музей “Київська картинна галерея”).
Донедавна в інтер’єрі були представлені дванадцять панно плафона, розміщених навколо центрального полотна австрійського живописця Ганса Макарта (1840–1884), десять композицій фриза та два панно над дверима.
Після влучання російської ракети у парковий дитячий майданчик поряд із музеєм, яке сталося 10 жовтня 2022 року, оздоблення стелі демонтували та законсервували.
Нагадаємо, що у травні цього року 38 робіт зі столичного Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків на два роки перевезли до Варшави. Польський міністр культури і національної спадщини Петро Глінський заявив, що це третя група об’єктів, які під час повномасштабної війни надійшли до Польщі з України.
Вперше про вивезення творів мистецтва з Києва заговорили ще наприкінці жовтня минулого року. Планувалося не лише вивезти картини, а й підтримувати музейників, аби ті не залишилися без роботи. Тоді Музей Ханенків вирішив передати на зберігання свої найцінніші твори, зокрема італійські та іспанські твори мистецтва, які знаходилися в Україні.