“Ілюзія рівності”: в Україні презентували фільм про ЛГБТ-людей, які щодня борються за базові права
Координаційний центр мовлення національних меншин “Суспільного” створив документальний проєкт “Ілюзія рівності”, герої та героїні якого розповідають історії своєї щоденної боротьби за базові права людини.
Про це повідомляє “Суспільне”.
У документальному фільмі ЛГБТ-військові та медики разом зі своїми партнерами поділилися історіями про роботу, службу в ЗСУ, кохання, втрати, страхи й нерозуміння, з якими їм довелося стикнутися у повсякденності.
“Коли наші героїні та герої розповідали свої історії, мені було боляче і прикро разом з ними, адже, окрім того, що їм складно, як і всім українцям, вони не мають достатньо юридичного захисту у, задавалось би, банальних для інших громадян і громадянок речах та обставинах. І почасти мають переживання за своє життя, яке не пов’язане із зовнішнім ворогом”, – зазначила керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин “Суспільного” та проєктів з розмаїття Анастасія Гудима.
Також, за її словами, важливою складовою проєкту є освітня. Для цього залучили експертку Тетяну Касьян, яка є гетеросексуальною союзницею. Він неї глядачі почують короткі й чіткі пояснення термінології пов’язаної з ЛГБТ, а також аналіз плюсів законопроєкту про реєстрацію цивільних партнерств, які стосуватимуться не лише одностатевих пар, а й різностатевих пар.
Зокрема, у проєкті представлені історії Дмитра Гаврилюка, партнер якого загинув на війні, волонтерки Ольги Оніпко та військового Дмитра Павлова.
Покази документального проєкту “Ілюзія рівності” відбудуться:
- 24 листопада в Ужгороді;
- 26 листопада в Івано-Франківську;
- 28 листопада у Львові;
- 29 листопада в Києві.
Також стрічку можна подивитися на ютубі.
Нагадаємо, що 7 листопада, у вівторок, відбулася церемонія KyivPride Awards 2023, на якій нагородами відзначили квір-блогера року, ЛГБТІК-організацію року, френдлі-бізнес, міжнародних союзників та ЛГБТІК-волонтера року. А також відзнаки отримали пʼятеро ЛГБТІК-військових. Нагороди вручали відомі діячі та діячки правозахисної, активістської, політичної та культурної сфер.
Читайте також: “Обмежені можливості” та “нетрадиційна орієнтація”: як новий український серіал “Встигнути до 30” поширює стереотипи та мову ворожнечі