Більшість австралійців виступила проти розширення прав корінного населення
В Австралії на референдумі про закріплення в Конституції за представниками корінних народів і жителями островів Торресової протоки права особливого голосу більшість австралійців не підтримала цю пропозицію.
Про це пише Reuters.
Після підрахунку 88% бюлетенів стало відомо, що 59% австралійців проти розширення таких прав, за – лише 40%.
Після перемоги на виборах 2022 року після багатьох років консервативного правління Лейбористська партія країни називала цей референдум “ключовим елементом примирення нації”. Австралійський уряд пропонував створити спеціальний консультативний комітет у парламенті, який представляв би корінне населення.
Противники цього стверджували, що цей підхід розділить австралійців за расовою ознакою й не поліпшить становища корінних народів.
Премʼєр-міністр Австралії Ентоні Албаніз висловив розчарування результатами референдуму, проте заявив, що шлях до обʼєднання громадян триває.
Незадоволена результатами також і міністерка у справах корінних австралійців Лінда Берні — перша представниця корінного народу в Палаті представників.
Корінні громадяни Австралії складають 3,8% від 26-мільйонного населення країни. Вони населяють цю територію близько 60 тисяч років, але не згадуються в Конституції та за більшістю соціально-економічних показників є найбільш неблагополучними людьми в країні.
Прихильники пропозиції про право закріплення права особливого голосу в Конституції вважали, що це об’єднає Австралію. Багато корінних жителів також підтримали запропоновані зміни, проте деякі висловили думку, що це відволікає від досягнення практичних і позитивних результатів у покращенні їхнього становища.
Водночас політична опозиція розкритикувала цей захід, заявивши, що він викликає розбіжності, буде неефективним і сповільнить прийняття урядових рішень.