Через законодавство кримчани не можуть захищатися в українських судах – правозахисниця

Дата: 17 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Спеціальний відділ прокуратури АР Крим, створений для захисту кримчан в українських судах, не може функціонувати повною мірою через законодавчі перепони.

Про це повідомила голова ЦГП Альменда і координаторка аналітичного напряму Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Оскільки громадяни України, які проживають в Криму, не завжди мають можливість залишити Крим, то вони потребують представлення своїх інтересів в українських судах. У багатьох випадках, це повинна робити відновлена ​​в Києві прокуратура АР Крим. У її структурі є відповідний відділ, однак сьогодні він не може виконувати свої завдання в повному обсязі, говорить Скрипник.

За словами Скрипник, багато складностей викликані недосконалістю законів. Так, у Законі “Про прокуратуру” чітко визначений перелік осіб, чиї інтереси прокуратура може представляти в суді. Однак у цьому переліку немає громадян України, які проживають в Криму.

Скрипник також зазначає, що прокуратура АРК могла б допомогти людям захищати свої права в судах, наприклад, звертатися до судів з питань встановлення факту народження або смерті. Але на даний момент прокуратура представляє інтереси тільки неповнолітніх або недієздатних осіб, а також осіб з обмеженою дієздатністю.

Є й інша проблема: суди сьогодні повертають без розгляду позови прокуратури АРК. Наприклад, залишаються без розгляду позови в інтересах держави щодо майнових відносин у Криму. Причина в тому, що в Україні діє закон про судовий збір, який зобов’язує прокуратуру оплатити судовий збір при зверненні до суду в інтересах громадян або держави. Однак прокуратура сплатити збір не може, оскільки в її бюджеті не закладена стаття витрат на оплату судових зборів. А без сплати збору суди повертають позови без розгляду.

Така ситуація позбавляє громадян можливості захищати свої інтереси через прокуратуру АРК, а прокуратура АРК дуже обмежена у використанні судових механізмів захисту інтересів громадян.

Для виправлення ситуації Ольга Скрипник пропонує внести зміни до законодавства України.

Проект необхідних, на її думку, змін вона направила депутатам міжфракційної депутатської групи «Крим» на розгляд. Правозахисниця запропонувала внести зміни до ст. 23 закону України «Про прокуратуру» та ст.ст. 3, 5 закону України «Про судовий збір».

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter