Перші 25 цивільних, які на початку повномасштабного вторгнення стали на захист України, отримали статус та гарантії

Дата: 23 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Міжвідомча комісія при Мінветеранів встановила перші 25 фактів безпосередньої участі цивільних у захисті України для надання їм відповідних статусів. 

Про це розповіли в міністерстві. 

Жінка проходить повз великі вивіски з написом “Хоробрість – український бренд” у Києві. Фото: Олексій Чумаченко / SOPA

Члени комісії розглядають випадки цивільних, які стали на захист України з 24 лютого 2022 року, офіційно не бувши в складі жодної з українських сил безпеки та оборони.

На першому засіданні розглядали заяви від родин загиблих чи померлих, а також заяву однієї людини з інвалідністю. Тепер посадовці видадуть довідки, з якими органи соцзахисту визначатимуть один зі статусів, що даватиме право на пільги, а саме статуси особи з інвалідністю внаслідок війни або члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України. 

Усі нововведення регламентує ухвалений закон, яким внесли зміни до іншого закону – “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Серед пільг, які зазначено в ньому, наприклад, безоплатне одержання ліків, першочергове безоплатне зубопротезування та багато іншого. 

Щоб комісія при міністерстві розглянула ваше питання, треба написати заяву та додати до неї:

  • довідку командира військової частини;
  • за її відсутності – засвідчені нотаріусом два свідчення або свідчення командира підрозділу, в зоні відповідальності якого перебувала особа.

Нагадаємо, що цивільні, які постраждали від військової агресії Росії, мають право встановити дві причини інвалідності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter