Російські окупанти хочуть “судити” викраденого в Мелітополі волонтера Ярослава Жука
Викраденого в Мелітополі волонтера Ярослава Жука російські окупанти планують перевезти до Ростова-на-Дону, де в Південному окружному військовому суді розпочнеться судовий процес щодо українця.
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Зазначається, що волонтера Ярослава Жука обвинувачують у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 361 КК РФ – акт міжнародного тероризму.
Як відомо, у червні 2022 року в тимчасово захопленому Мелітополі російські військові викрали волонтерів Ярослава Жука та Іллю Єніна.
На відео, яке окупанти виклали в мережі, Жук “зізнається” в тому, що 17 червня 2022 року нібито “скоїв замах на директора департаменту освіти міста Олену Шапурову”, а також у причетності до “партизанського руху, яким займається СБУ”.
Загарбники перевезли Жука до тимчасово окупованого Криму та обвинуватили в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК РФ (акт міжнародного тероризму). Сімферопольський “суд” обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Згодом Ярослав Жук, якого ФСБ утримує в Сімферопольському СІЗО, заявив про тортури. Після тортур Ярослав Жук частково втратив слух.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.