Альтернативою зруйнованим школам в Україні можуть стати модульні заклади освіти
Станом на 13 лютого поточного року 3098 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, а 438 з них повністю знищено. Як альтернативу зруйнованим школам українська влада розглядає зведення швидкобудівних модульних закладів освіти та прибудованих до них тимчасових споруд.
Про це повідомив освітній омбудсман Сергій Горбачов.
За його словами, модульні будівлі є практичними, доступними та екологічними, а ще вони не надто дорогі, до того ж процес будівництва максимально простий і швидкий. Аналогічно і тимчасові споруди, які можна побудувати біля частково пошкоджених або маленьких шкіл.
“Ініціатива використання модульних та тимчасових споруд для закладів освіти дуже цікава і перспективна. Україна мала би взяти до використання досвід передових країн Європи: Німеччина, Великобританія, Бельгія, Франція та ін. Вже з’являються перші проєкти модульних шкіл в Україні”, – зазначив Горбачов.
Втім, посадовець додає, що для цього потрібно проаналізувати законодавчу та нормативну базу щодо будівництва закладів освіти в Україні.
Нагадаємо, у Міністерстві освіти та науки працюють над стратегією відбудови українських шкіл. Першочергово відновлять заклади освіти, що розташовані поза зоною активних бойових дій.
Читайте також: Освіта під прицілом: правозахисники задокументували воєнні злочини проти чернігівських шкіл
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.