Нестворення реєстру публічної інформації є неправомірним – представник Омбудсмана
Якщо розпорядник інформації не створив реєстр публічної інформації, яким володіє державний орган, то це є неправомірною дією.
Так пояснила представниця Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію Ірина Кушнір у листі Воронізькому селищному голові Валерію Ястребову (Сумщина).
Журналіст Центру інформації про права людини Микола Іващенко надіслав запит на інформацію, у якому просив надати доступ до реєстру публічної інформації.
Вести такий реєстр зобов’язує розпорядників ст. 18 закону “Про доступ до публічної інформації”.
У відповідь Валерій Ястребов надіслав види інформації, якими володіє селищна рада. Він навіть відмовився створювати такий реєстр після повторного запиту з поясненнями, чому розпорядник має створити такий реєстр.
“Така відповідь селищного голови була незаконною, бо види інформації – це не реєстр, в якому мають міститись дані кожного документу у розпорядника”, – пояснює Микола Іващенко.
У своїй відповіді представниця Омбудсмана пояснила, що такий реєстр має містити:
– назву документа;
– дату створення документа;
– дату надходження документа;
– джерело інформації (автор, відповідний підрозділ);
– передбачену законом підставу віднесення інформації до категорії, у раз якщо вона віднесене до інформації з обмеженим доступом;
– строк обмеження доступу до інформації;
– галузь;
– ключові слова;
– тип, носій (текстовий документ, електронний документ, плівки, відеозаписи, аудіозаписи тощо);
– вид (нормативні акти, угоди, рішення, протоколи, звіти, прес-релізи;
– проекти рішень (доповідні записки, звернення, заяви, подання, пропозиції, листи тощо);
– форму та місце зберігання документа тощо.
Ірина Кушнір також пояснила, що доступ реєстру має забезпечуватись через оприлюднення на офіційній сторінці суб’єкта владних повноважень. А якщо такий сайт відсутній, то в інший прийнятний спосіб. Також доступ до реєстру надається за запитами.
Після пояснень Офісу Омбудсмана у раді створили реєстр.
“Такий реєстр говорить про прозорість розпорядника інформації. З ним кожен громадянин може отримати той публічний документ, який його тільки зацікавить і моніторити роботу органів місцевого самоврядування”, – вважає Іващенко.
Раніше повідомлялось, що парламент не підтримав законопроект 2043а, який посилює контроль Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захистом персональних даних та звернення громадян.