У Польщі відкрили ще один центр оформлення документів для українців
30 грудня у Гданську відкрився ще один центр оформлення документів для українців. Таким чином Державна міграційна служба України поступово розширює географію надання послуг.
Про це повідомляє МВС України.
У новому центрі українці зможуть одночасного або окремо оформити закордонний паспорт та ID-картку, обміняти військове посвідчення та оформити страхування.
Це вже четвертий такий центр. Інші працюють у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. Туди вже звернулися понад 100 тисяч українців задля отримання необхідних послуг.
Приймання заяв на оформлення паспортних документів можливий як за попереднім записом, так і у порядку “живої черги”.
Оплата здійснюється безпосередньо на місці за допомогою сервісу онлайн-оплати послуг. Для цього необхідно мати при собі лише смартфон та реквізити банківської картки.
Графік роботи: з понеділка по суботу з 9:00 до 18:00.
Наступного року аналогічні центри оформлення документів для українців планують відкрити у Німеччині, Іспанії, Чехії, Словаччині та Туреччині.
Нагадаємо, що українці можуть користуватися закордоном своїми електронними документами та іншими персональними даними, які зберігає та надає застосунок “Дія”, для отримання публічних послуг за межами України. Ця інформація передаватиметься з Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.