На Харківщині двоє цивільних підірвались на міні та загинули
В селі Довгеньке Ізюмського району Харківської області двоє місцевих жителів, цивільних чоловіків підірвалися на міні та загинули.
Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
За даними слідства, чоловіки пішли по худобу, яка загубилась, проте додому в той день не повернулись. Після того як родичам не вдалося знайти їх самостійно, вони звернулись до правоохоронців. Пошуки тривали з використанням дрона.
18 грудня чоловіків знайшли мертвими: вони підірвались на міні, залишеній окупантами.
За даним фактом місцеві правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством — частина 2 статті 438 Кримінального кодексу України.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що 18 грудня в Чугуївському районі Харківщини на міні підірвався працівник ДСНС. Його шпиталізували у важкому стані.
17 грудня через важкі поранення у лікарні померли двоє черкаських правоохоронців, які підірвалися на каскаді мін у Херсонській області.
Нагадаємо, що 7 грудня група поліцейських, які проводили стабілізаційні заходи на звільнених територіях Херсонської області, підірвалися на ворожих мінах. Тоді четверо поліцейських загинули, четверо отримали тяжкі поранення.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.