На звільнених територіях Харківщини, Донеччини та Херсонщини виявили понад 700 тіл убитих окупантами людей
На деокупованих територіях Харківської, Донецької та Херсонської областей за кілька останніх місяців правоохоронці виявили понад 700 тіл, з них майже 90% – цивільні особи.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін.
“За два останні місяці на деокупованих територіях Харківщини, Херсонщини та Донеччини виявлено понад 700 тіл. Майже 90% з них – цивільні“, – сказав Костін.
Як зазначив Генеральний прокурор, у Харківській, Донецькій та Херсонській областях виявлено понад 20 катівень, де незаконно окупанти утримували українських громадян та знущалися з них.
За словами Костіна, практично в кожному місті та селі звільненої Харківщини правоохоронці знаходили місця, де вбивали цивільних.
“Таку саму ситуацію ми спостерігаємо й на Херсонщині”, – сказав він.
Він додав, що на Херсонщині Офіс генпрокурора тільки розпочав роботу з виявлення злочинів, скоєних російськими загарбниками проти цивільних.
Нагадаємо, станом на 17 листопада, на звільнених територіях Миколаївської, Херсонської, Донецької та Харківської областей правоохоронці вже виявили тіла 991 цивільної особи, загиблої від рук російських військових.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.
Отримана інформація буде використана для звернень у національні та міжнародні слідчі органи, зокрема, в Комітет ООН проти тортур, Незалежну міжнародну комісію ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародний кримінальний суд, Європейський суд з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.